Soru Bypass Ameliyatı

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
arkadaşlar bypass ameliyatından sonra hastaların ömrü kaç yıl oluyor? detaylı bir açıklama alabilir miyim

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Sağlık sorunları ile ilgili, sizi tek doğru yönlendirebilecek kişi, doktordur. Doktorlar hariç aldığınız bilgileri ciddiye almanızı önermem.

KS

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Sağlık sorunları ile ilgili, sizi tek doğru yönlendirebilecek kişi, doktordur. Doktorlar hariç aldığınız bilgileri ciddiye almanızı önermem.
hocam hemen hemen herkesin dilinde bypass sonrası 10-12 yıl ömür olduğu aklımı çok kurcalamaya başladı

arafday

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
57
Çoğu ameliyatın süreçleri, kişiden kişiye değişir. İyileşme süreçleri aynı değildir. Dediğim gibi doktor harici kimseyi dikkate almayın.

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
arkadaşlar bypass ameliyatından sonra hastaların ömrü kaç yıl oluyor? detaylı bir açıklama alabilir miyim
Öyle bir ömür biçilemez.Annem oldu bybass yaklaşık 15 sene oldu yaşı 70 ve aslında iyide geçmemiş yani damar değişikliği yapıldı ama damarı iyi baglayamamislar hafiften kan kaçırması yapiyomus ve doktor birdaha olman gerek dedi ve annemde o riski göze alamadı o gün bugündür çok şükür sıkıntı yok doktor bu şekilde yaşamazsın demesine rağmen 15 yıl geçti hesbini sen yap yani öle ömüre şu kadar bukadar diye doktorlar biçer belki ama yine herşeyi Allah bilir belli olmaz yani başımıza geldiği için net biliyorum.

KS

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Öyle bir ömür biçilemez.Annem oldu bybass yaklaşık 15 sene oldu yaşı 70 ve aslında iyide geçmemiş yani damar değişikliği yapıldı ama damarı iyi baglayamamislar hafiften kan kaçırması yapiyomus ve doktor birdaha olman gerek dedi ve annemde o riski göze alamadı o gün bugündür çok şükür sıkıntı yok doktor bu şekilde yaşamazsın demesine rağmen 15 yıl geçti hesbini sen yap yani öle ömüre şu kadar bukadar diye doktorlar biçer belki ama yine herşeyi Allah bilir belli olmaz yani başımıza geldiği için net biliyorum.
reis bunun bir çok etkeni var örneği annenizin sigara içmiyor oluşu gibi, annem dahil birbirinden bağımsız bir çok kişinin ortalama 10 yıl ömür biçildiğini söylemesi kafamı kurcalar oldu. yoksa yeşilçam filmlerinde ki gibi şu kadar ömrü var olayına çevirdiğimden değil kişiden kişiye elbette değişir. itimat ettiğimden değil merak ettiğimden

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
reis bunun bir çok etkeni var örneği annenizin sigara içmiyor oluşu gibi, annem dahil birbirinden bağımsız bir çok kişinin ortalama 10 yıl ömür biçildiğini söylemesi kafamı kurcalar oldu. yoksa yeşilçam filmlerinde ki gibi şu kadar ömrü var olayına çevirdiğimden değil kişiden kişiye elbette değişir. itimat ettiğimden değil merak ettiğimden
Sigara zaten işin hikayesi övmek maksati ile söylemiyorum sigaranin kalple falan alakası yok varda sadece onla alakalı değil bybass olup çatır çatır sigara içen çevremde insanlar var hemde iki paket yani herseyin sigaraya bağlanmasında yanlış

hocam hemen hemen herkesin dilinde bypass sonrası 10-12 yıl ömür olduğu aklımı çok kurcalamaya başladı
Ben sizden duydum bypassin ömrünun olduğunu yok öyle bişey hurafe

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,322

Bir ömür biçmek bu konuda saçma ve yanlış olur. Ayrıca yeni teknolojiler gelişti. Karar alınmadıysa ameliyat ile ilgili farklı yerlerden görüş almanızda fayda var. Artık by-pass ameliyatları son çare. Tıkalı damarlar matkap yöntemiyle kazınarak açılıyor. Bence bir araştırın.

1680084881056.png

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
En çok korktuğum konular bu okuyunca bile kanım çekiliyor.

Ayrıca ameliyat olmuşsa iyileşmesi gerekmiyor mu niye ömür biçiyoruz

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
257
Bana doktor operasyonu anlatmıştı dedi göğüs kafesini komple açıyoruz kalbi dışarı alıyoruz hasta kalp görevi gören cihaza baglaniyo sonra kalp dışarda gereken işlemleri yapıldıktan sonra takıyoruz ve kalbe iki parmakla hani vurursunya bişeye o şekilde vurup şoklatip saat gibi devreye sokuyoruz sonra kapatma işlemleri vs diye uzunca anlatmıştı nasi yapiyolar aklım almiyo

XXL

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
357
Bana doktor operasyonu anlatmıştı dedi göğüs kafesini komple açıyoruz kalbi dışarı alıyoruz hasta kalp görevi gören cihaza baglaniyo sonra kalp dışarda gereken işlemleri yapıldıktan sonra takıyoruz ve kalbe iki parmakla hani vurursunya bişeye o şekilde vurup şoklatip saat gibi devreye sokuyoruz sonra kapatma işlemleri vs diye uzunca anlatmıştı nasi yapiyolar aklım almiyo
okurken bayıldım

KS

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
dostlar dilden dile dolaşan bir şey olduğundan illa birinizin duyacağını düşünmüştüm ve kendince bir yorum getirir diyordum. muhtemelen 10 yıllık ömür halk arasında dolaşan bir şey çünkü

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri