CareUeyes Programı Hakkında Sormak İstediklerim

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Merhabalar,

Öncelikle böyle bi programı ilk defa kullanıyorum hocam akşamları bilgisayarımın ekranı çok parladığında yt ig v.s olsun healt moduna alıyorum gayet güzel ama sorum şu bu program ekran parlaklığı ile oynarken bilgisayarın normal ekran parlaklığına bi zararı varmıdır?

ilerde bilgisayarıma ekran parlaklığı ile bi sorun çıkartır mı gündüzleri kullanmıyorum tek healt moda alıyorum ve pek akşamları bilgisayarımı sabah kullandığım gibi yoğun saatler kullanmıyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    37.8 KB · Görüntüleme: 8
Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Program sadece monitöre giden renkleri değiştiriyor sanırsam, monitör ayarlarına bir etkisi yok. Daha önce programla bir tecrübem olmadı fakat bir sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Eğer yine de şüphe duyuyorsanız güncel çoğu monitörde profil oluşturma özlelliği bulunmakta. Alternatif olarak kendinize mavi rengi kısılmış yeni bir profil oluşturabilirsiniz. Gündüzleri normal profile geri dönersiniz.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
Bu program değil ama Windows 10'a geçiş yapana kadar (8.1 veya 7'de iken) benzer amaca sahip olan F.lux programını oyunlar dahil 1 yıldan uzun bir süre kadar kullandım ve sonrasında renk, parlaklık vs. için herhangi bir kötü etkenle karşılaşmadım.

Windows 10 ve Windows 11'de varsayılan olarak Gece Işığı özelliği var. İsterseniz harici program yerine direkt yerleşik olan bu özelliği kullanabilirsiniz. Sağ altta saatin yanındaki ses/ağ ikonlarına tıklayın açılan pencerede (kaldırmadıysanız) Gece Işığı olarak karşınıza çıkar. Detaylar: https://support.microsoft.com/tr-tr...ayarlama-18fe903a-e0a1-8326-4c68-fd23d7aaf136

Bu programında bir zararı olacağını düşünmüyorum zira CareUEyes bildiğim kadarıyla yeni değil eski bir program ve fazla kullanıcısı var. Program olarak Windows'un yerleşik özelliğine karşın avantajlara da sahip, oyun/film/okuma vs. için ayrı renk tonları uygulayabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri