Yardım Çift Monitör Kullnırken Yaşadğım Sorun

mesutyiliz2636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle yaşadığım sorun sadece çift monitör kullandığımda lol dışında bir oyun oynadığım zaman oluşuyor. oyunu açıp oynamaya başladıktan bir süre sonra iki monitörde devre dışı kalıp tekrar geliyor bağlantısı kopup tekrar bağlanmış gibi bu 5 saniye kadar süren süre sonrasında ekranlara dağıttığım bütün uygulama ve pencereler ana ekrana geçiyor bilgisi olan bir yardım edebilirse çok iyi olur donanımsal bir sorun olmadığına eminim çünki format atılmadan önce böyle bir sorunum yoktu. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler. Sistem rx570 ryzen 5 1600 af 16gb crossair 3000 mhz ram b450m s2h anakart windows 10

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Oynadığın oyunla ekran çözünürlüğün aynı mı? Driverlar güncel mi? Ekran kartı üzerinden monitörlerin girişlerini farklı soketlere takıp denedin mi?

KS

mesutyiliz2636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oynadığın oyunla ekran çözünürlüğün aynı mı? Driverlar güncel mi? Ekran kartı üzerinden monitörlerin girişlerini farklı soketlere takıp denedin mi?
driverlar güncel ekran çözünürlükleri farklı farklı soketleri denedim sorun format attıktan sonra başladığı için daha çok sistemsel br sorun olduğunu düşünüyorum

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
şu anda elimde başka dönüştürücü yok bulmaya çalışacam ama öyle olsa hatayı sürekli vermezmiydi sadece oyuna girdiğimde veriyor yan yan ekranda oyun yok bile bide formattan önce hiçbir sorun yoktu

Formattan önce kullandığın driver ile suanki driver aynı olmayabilir. Power management ayarları aynı olmayabilir. Sen farklı bir donusturucu ile dene. Yine çözülmezse test falan yaparız bakarız ekran kartı değerlerine. Yada arastiririz muhakkak log atiyodur onu gönderirsin inceleriz. Ama şu an en kolay çözüm veya test donusturucuyu degistirmek

KS

mesutyiliz2636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Formattan önce kullandığın driver ile suanki driver aynı olmayabilir. Power management ayarları aynı olmayabilir. Sen farklı bir donusturucu ile dene. Yine çözülmezse test falan yaparız bakarız ekran kartı değerlerine. Yada arastiririz muhakkak log atiyodur onu gönderirsin inceleriz. Ama şu an en kolay çözüm veya test donusturucuyu degistirmek
tamadır bulursam deneyeceğim inşallah

KS

mesutyiliz2636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
farklı dönüştürücüdede aynı sorunu yaşadımdüzelmedi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri