Yardım Cift Monitor Renk Sorunu

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
2 tane dell g2422hs modeline sahibim. Birisi bugun geldi. 2sini yanyana koydugumda ve kasaya bagladigimda uzat diyorum ve sonuc yeni gelen monitor sicak ton(sari) sagdaki monitor soguk ton(beyaz). İkisinin ayarlarinida resetledim. Dikkatli bakinca belli oluyor resim cektim ama resimde cok belli olmuyor. Monitorde mi sorun var acaba yoksa ayari mi var(gerci sifirladim ama bilemedim)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
2 tane dell g2422hs modeline sahibim. Birisi bugun geldi. 2sini yanyana koydugumda ve kasaya bagladigimda uzat diyorum ve sonuc yeni gelen monitor sicak ton(sari) sagdaki monitor soguk ton(beyaz). İkisinin ayarlarinida resetledim. Dikkatli bakinca belli oluyor resim cektim ama resimde cok belli olmuyor. Monitorde mi sorun var acaba yoksa ayari mi var(gerci sifirladim ama bilemedim)
Ayarı var monitör ayarlarından parlaklığı ayakla

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
LCD panelini Bir Windows 11 ve Windows 10 bilgisayarda kalibre etmek için Ayarlar Ekranı>> Kalibre ekran rengine gidin. Ardından gama, parlaklık, kontrast ve renklerinizi ayarlamak için adımları izleyin. LCD panelini kalibre etmek için çevrimiçi araçları da kullanılabilir.

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
tamamdır çok teşekkür ederim paylaştığınız metni paylaşan siteden gördüm. yeni monitör olduğu sanırsam bir de 30dk açık kalması gerekiyor o tarz şeylerde gördüm.

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
LCD panelini Bir Windows 11 ve Windows 10 bilgisayarda kalibre etmek için Ayarlar Ekranı>> Kalibre ekran rengine gidin. Ardından gama, parlaklık, kontrast ve renklerinizi ayarlamak için adımları izleyin. LCD panelini kalibre etmek için çevrimiçi araçları da kullanılabilir.
beceremedim ya hala aynı

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
1699554657698.jpeg

bunun gibi gozukuyor. Sol sarimsi sag daha beyazimsi.

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Evet fotoda cok belli olmuyor telefonla cekildigi icin ama Dedigim gibi sol biraz sarimsi sag daha beyazimsi hafif ton farki var. Normal baktiginda dikkat cekiyor renk tonlari.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
782
Hiçbir monitör birbirinin aynısı değildir, aynı model olsa bile. Yani monitör biraz şans işidir. Sarıyı beyazlatmak için ayarlardan kontrastı açabilirsin. Red green blue ayarlarını eşitleyebilirsin. Birazda parlaklık açtımmı tamamdır.

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Hiçbir monitör birbirinin aynısı değildir, aynı model olsa bile. Yani monitör biraz şans işidir. Sarıyı beyazlatmak için ayarlardan kontrastı açabilirsin. Red green blue ayarlarını eşitleyebilirsin. Birazda parlaklık açtımmı tamamdır.
Bilgilendirme icin cok tesekkur ederim. Rgb nerden esitleniyor. Monitor icinde sasece rgb secenegi var ama ayarlanabilir detay yok.

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Night Light (Gece Işığı Modu) açık mı o monitör için? Göz sağlığı için ekran sarartması. Windows'un da ayarı var, monitörün menüsünde de ayarı vardır, her ikisini de kontrol edin.
Yok acik degil ve o kadar da sari degil ya hafif bi sarilik var. Resimde dikkatli bakinda sol taraf biraz sarimsi duruyor ama ciplak gozle daha belirgin.

Ekli dosyalar

• IMG-20231110-WA0140.jpg
    IMG-20231110-WA0140.jpg
    103.3 KB · Görüntüleme: 39

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri