Çift Monitörde Kasma ve Takılma Problemi

xAndromeda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Yıllardır çift monitör kullanıyorum. Genelde oyun oynarken video açarsam kasıyor. Daha doğrusu oyun performans gerektiren bir oyun ise videoları 1.5-2x de izlerken videoda aşırı kasılmalar oluyor.

480p'nin üstünde veya tam ekran izleyemiyorum. Bu durum eskiden sadece oyun oynarken oluyorken son zamanlarda ana ekranda herhengir bir şey yaparken bile 4-5 kere bu kasmaları yaşadım 2. ekranda. Sıkıntı nedir ?

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Cvp: Çift Monitörde Performans

Çok garip gerçekten. Az önce oynadığınız oyuna baktım Kena: Bridge of Spirits'e. Önerilen ekran kartı 650Ti. Sizden ricam Msi Afterburner indirin. İndirdikten sonra uygulama üzerinden ayarlar kısmına gelin ve üstteki pencerelerden izleme olanını seçin. Şimdi bize lazım olan bilgileri almamız için birkaç tanesinde OSD'de göster seçeneğini işaretlemeniz gerekecek. Bunlar: GPU Sıcaklığı, GPU kullanımı, Bellek kullanımı, İşlemci hızı, Bellek hızı, Fan hızı (bundan iki tane görürseniz üsttekini seçin), Sıcaklık limiti, CPU temperature ve en aşağıya gelin FPS, min fps, max fps ve avg fps değerlerini de açın. Bundan sonra yapmanız gereken şey bir oyuna girip ekran kaydı alıp buraya göndermeniz. (Oyuna girince ekranda bir kaç veri olması lazım. Aşağıdaki görseldeki gibi.) Zaten Youtube'la uğraştığınız için nasıl video çekildiğini biliyorsunuz. Umarım ciddi bir şey yoktur :)

KS

xAndromeda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
WhatsApp Image 2022-04-19 at 19.01.02.jpeg

Bunlar OBS açık değilkenki istatistikler. OBS le de küçük bir video kaydı alabilirim daha bilgi verici olur diyorsan.(6-7 dk açık dünyada gökyüzü görürnürken aldığım fps ler bunlar.)(120 fps de pause ekranında geliyor sadece kafa karıştırıcı olmasın. max fps 78 di galiba). Ayarlar medium ile low arası genelde lowa yakın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
GTX 1070 / İ7 7700K / 16 GB Tek Modül RAM bir sisteminiz var yazanlara göre ve bu yaşadığınız sorunun olmaması gerek. Aklıma 3 şey geliyor.

Birincisi ve en önemlisi sürücü veya sistemsel sorunlar. DDU gibi bir yazılım kullanarak ekran kartı sürücünüzü kaldırıp sistem tekrar başlatılıp, daha sonra yeni sürücünün NVIDIA sayfasından tekrar indirip/kurulup denenmesi olumlu sonuç verebilir. Windows sorunları varsa buda benzer sorunu yaratabilir. Aşağıdaki işlemleri deneyin Windows sorunları için.

Son şeyse kartta bir problem olması ki bu en son ihtimalde kalmalı. Eğer yukarıdakiler işe yaramazsa format atılıp denenebilir. En son çare karttan şüphelenebiliriz.

Windows onarım işlemleri;

-CMD yani komut istemi aracını başlat veya çalıştır aracından başlatın. Daha sonra açılan pencereye aşağıdaki her satır kodu yazıp ENTER tuşuna basıp işlemlerin tamamlanmasını bekleyin.

•DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
•DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
•DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
•SFC /scannow

KS

xAndromeda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İlk 2 yöntemi uyguladım call of duty de fps im arttı ama kenaya bakmadım. Ona da baktığım zaman güncellerim yorumu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri