Çin'de Farelerden İnsanlara Bulaşan Yeni Bir Virüs Keşfedildi!

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Selam Dostlar,

Çin'de farelerden insanlara bulaşan yeni bir virüs tespit edildi. Langya isimli bu virüs, şu an için 35 kişide görüldü. Peki nedir bu Langya?

1660204695352.png

Langya virüsü ile ilgili bilgiler oldukça kısıtlı. Yapılan araştırmalara göre virüsün insandan insana bulaştığına dair hiçbir bulguya rastlanmadı. Uzmanlara göre bu virüs, sivri farelerden insanlara geçiyor, ağırlaştığında ise yüzde 75 ihtimalle ölümcül olabiliyordu. Yapılan araştırmalar, keçi ve köpeklerin yüzde 5'inde bu virüse rastlandığını ortaya koydu. Virüsün sivri farelerde görülme oranı ise yüzde 27.

Belirtiler
  • Yüzde 100 ihtimalle ateş.
  • Yüzde 54 ihtimalle halsizlik.
  • Yüzde 50 ihtimalle öksürük.
  • Yüzde 50 ihtimalle iştahsızlık.
  • Yüzde 46 ihtimalle kas ağrısı.
  • Yüzde 38 ihtimalle bulantı.
  • Yüzde 35 ihtimalle baş ağrısı.
  • Yüzde 35 ihtimalle kusma.

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
#Çinkapatılsın vay arkadaş neymiş bu ne kadar virüs varsa çekik göz hayranı çıktı Çin'den gelip buluyor bizi

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Onu bunu bilmem bıktım ben maskeden salgın başlasa bile(Allah korusun) maskesiz gezcem.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Onu bunu bilmem bıktım ben maskeden salgın başlasa bile(Allah korusun) maskesiz gezcem.
Ya artık başlamaması lazım. Ülkemiz zaten kötü durumda. Ülkeye giren uçuşların yada karayollarının kapatılması bence pek bir şey etkilemez. Ekonomi daha ne kadar kötü olabilir ki ? Zaten oldukça kötü durumdayken dediğim gibi ülkeye girişler yasaklansın hiç virüs ile alakalı bir duruma bulaşmayalım.

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Ya artık başlamaması lazım. Ülkemiz zaten kötü durumda. Ülkeye giren uçuşların yada karayollarının kapatılması bence pek bir şey etkilemez. Ekonomi daha ne kadar kötü olabilir ki ? Zaten oldukça kötü durumdayken dediğim gibi ülkeye girişler yasaklansın hiç virüs ile alakalı bir duruma bulaşmayalım.
Virüs olsa bile(ALLAH KORUSUN) artık ülke önemsememeli. Kaldıramayız ekonomik olarak en iyi önemsemiyip tedbiri halka bırakmak isteyern tedbirli olur uzun yaşar isteyen özgür ölür.

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Virüs olsa bile(ALLAH KORUSUN) artık ülke önemsememeli. Kaldıramayız ekonomik olarak en iyi önemsemiyip tedbiri halka bırakmak isteyern tedbirli olur uzun yaşar isteyen özgür ölür.
Ama sizin dediğiniz de olmaz. O kadar tedbir cezalar olmasına rağmen maske takmayan bir sürü kişi vardı onlar yüzünden dağıldı ve ölüm sayısı arttı.

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
64
Ama sizin dediğiniz de olmaz. O kadar tedbir cezalar olmasına rağmen maske takmayan bir sürü kişi vardı onlar yüzünden dağıldı ve ölüm sayısı arttı.
Tedbir aldık da ne oldu yine ölen öldü kalan kaldı her türlü bulaşıyor dediğin gibi işte. Her neyse ben bıkkınlık seviyemi ve ekonominin durumunun bunlarla ilgilencek gücü kalmadığını belirttim,İnşallah gelmez buralara.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Tedbir aldık da ne oldu yine ölen öldü kalan kaldı her türlü bulaşıyor dediğin gibi işte. Her neyse ben bıkkınlık seviyemi ve ekonominin durumunun bunlarla ilgilencek gücü kalmadığını belirttim,İnşallah gelmez buralara.
Bende benzer düşünceleri paylaşıyorum ama bu tip durumlar için önlemlerin geç alındığını düşünüyorum. Sonuçta koskoca Ortadoğu ülkesi her an herşey olabilir gözüyle bakmak lazım. Çok geç kalıyoruz bir çok konuda ...

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Selam Dostlar,

Çin'de farelerden insanlara bulaşan yeni bir virüs tespit edildi. Langya isimli bu virüs, şu an için 35 kişide görüldü. Peki nedir bu Langya?

Ekli dosyayı görüntüle 4285

Langya virüsü ile ilgili bilgiler oldukça kısıtlı. Yapılan araştırmalara göre virüsün insandan insana bulaştığına dair hiçbir bulguya rastlanmadı. Uzmanlara göre bu virüs, sivri farelerden insanlara geçiyor, ağırlaştığında ise yüzde 75 ihtimalle ölümcül olabiliyordu. Yapılan araştırmalar, keçi ve köpeklerin yüzde 5'inde bu virüse rastlandığını ortaya koydu. Virüsün sivri farelerde görülme oranı ise yüzde 27.

Belirtiler
  • Yüzde 100 ihtimalle ateş.
  • Yüzde 54 ihtimalle halsizlik.
  • Yüzde 50 ihtimalle öksürük.
  • Yüzde 50 ihtimalle iştahsızlık.
  • Yüzde 46 ihtimalle kas ağrısı.
  • Yüzde 38 ihtimalle bulantı.
  • Yüzde 35 ihtimalle baş ağrısı.
  • Yüzde 35 ihtimalle kusma.

Hocam thanos mu haklı avenger mi?

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam thanos mu haklı avenger mi?
Ronaldo desem ?

Thanos ile aynı işe gidiyor zaten. Böyle şeyler ile dünyadaki yaşlı nüfusu azaltmaya çalışıyorlar bence. Virüs neden çocuklarda çok etkili olmasın ki ? Ben aşı olmadım 1 kere bile ama virüs de olmadım 1 kere olduğumu düşünüyorum test olmadım ama kısa sürede geçti gitti mesela.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Ronaldo desem ?

Thanos ile aynı işe gidiyor zaten. Böyle şeyler ile dünyadaki yaşlı nüfusu azaltmaya çalışıyorlar bence. Virüs neden çocuklarda çok etkili olmasın ki ? Ben aşı olmadım 1 kere bile ama virüs de olmadım 1 kere olduğumu düşünüyorum test olmadım ama kısa sürede geçti gitti mesela.
Thanos %51 haklı bence hocam.

Bende 1 kere bile aşı olmadım test yaptırmadım ama 1 kez virüs olduğumu düşünüyorum , çok şiddetli baş ağrım vardı çünkü ama kısa sürdü .

KS

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Thanos %51 haklı bence hocam.

Bende 1 kere bile aşı olmadım test yaptırmadım ama 1 kez virüs olduğumu düşünüyorum , çok şiddetli baş ağrım vardı çünkü ama kısa sürdü .
Ben çok halsizdim hareket edecek halim yoktu ama 3 günde geçti sayılır haftasonu tatili ile birlikte 1 hafta okula gitmedim toplamda 9 gün evde durdum yine de ama test olmadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri