Soru Cl Değerleri Farklı Olan Iki Farklı Marka Ram Sorun Yaşatırmı ?

BlackSide

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, başlıkta da gördüğünüz üzere benim kullandığım ram xpc 8gb ddr4 cl16 3200mhz 2 adet takılı ben 2 adet daha ram alıcam totalde 32gb ram yapmak istiyorum fakat alacağım marka kingston fury 8gb ddr4 cl17 3600mhz cl değeri farklı olduğu için bir sorun olurmu veya mhz farklı olduğu için bir sorun olurmu acaba ?

medium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhabalar, başlıkta da gördüğünüz üzere benim kullandığım ram xpc 8gb ddr4 cl16 3200mhz 2 adet takılı ben 2 adet daha ram alıcam totalde 32gb ram yapmak istiyorum fakat alacağım marka kingston fury 8gb ddr4 cl17 3600mhz cl değeri farklı olduğu için bir sorun olurmu veya mhz farklı olduğu için bir sorun olurmu acaba ?
Muhtemelen belirli bir hızda kullanırsın fakat 3200 kullanamazsın diye düşünüyorum. Bununla alakalı bir içerik görmüştüm 2666mhz de kullanılabiliyordu.

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Benim bildiğim iki farklı mhz değerinde ram takarsan en düşük olanda çalışır otomatik.Yükseltmek de mümkün olmaz diye biliyorum.

medium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
peki aynı mhz olup farklı cl değeri olursa bir sorun olurmu ?
Sorun olur diyen var olmaz diyen var. Sorun yaşadım diyen var yaşamadım diyen var. Biraz karışık bir durum. Eğer elinizden geliyorsa direk aynı cl değerine sahip ram alırsanız sizin için daha iyi olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri