Clash Royale İncelemesi

Clerk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Supercell'in yeni oyunu Clash Royale incelemem.[/font]

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Oyundaki karakterler Clash of Clans'daki karakterlere benziyor ve tanıdık geliyor.[/font]
[font=Verdana, Arial, sans-serif]Başka rakiplerle gerçek zamanlı olarak oynanan oyunda, çeşitli karakterleri ve büyüleri temsil eden kartları topluyor ve bu kartları rakiplerinizle karşılıklı savaşımınızda stratejik olarak kullanabiliyoruz.[/font]
[font=Verdana, Arial, sans-serif]Oyundaki en dikkat çeken nokta ise karakterlerin savaştan sonra verilen sandıklardan çıkması,sanıklardan çıkan kartlar ile karakterlerimizin seviyesini artırabiliyoruz.Oyundaki sandıklar ise şöyle; Tahta Sandık,Taç Sandık,Gümüş Sandık,Altın Sandık,Büyülü Sandık,Dev Sandık,Süper Büyülü Sandık.Sandıklar  anında açılmıyor belirli bir saat geçtikten sonra açabiliyoruz.Kartların sınıflandırması ise [/font][font=Verdana, Arial, sans-serif]Sıradan,[/font][font=Verdana, Arial, sans-serif]Ender[/font][font=Verdana, Arial, sans-serif],[/font][font=Verdana, Arial, sans-serif]Destansı [/font][font=Verdana, Arial, sans-serif]olarak sınıflandırılıyor.[/font]

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Oyunda toplamda 9 arena bulunuyor.Eğitim kampı,oyuna ilk başladığınızda zaman oyuna alışmanız ve taktik geliştirmeniz için sunulan arena.Oyundaki diğer arenalar ise sırası ile şöyle;Goblin stadyumu eğitim kampını bitirdikten sonra bu arenaya geçebiliyoruz.Ve Burada 400 kupa kazanmaya çalışıp,Kemik çukuru olarak adlandırılan arenaya geçiyoruz ardından,800 Kupa yapıp Barbar çanağı ve 1100 Kupa yapıp P.E.K.K.A'nın Oyun evi adlı arenaya geçiyoruz.Bu şekilde kupa toplayarak Arenalara geçiş yapabiliyoruz,Oyundaki en çok kupa isteyen arena ise 3000 kupa isteyen Efsanevi Arena.Oyunda Klan kurmak veya klana dahil olmak için 3.Seviyede olmak lazım. Klan.Klan kurmak içinde 1000 Altın lazım.[/font]

[font=Verdana, Arial, sans-serif]Oyunda maksimum Altın 500.00'dır.Oyunda bir diğer önemli nokta ise yeşil taşlar,yeşil taşlar ile altın satın almak ya da sandıkların kilidini açmayı hızlandırmak için kullanabiliyoruz.Oyundaki diğer bir özellik ise Tv Royale,Tv royale ile Clash royal'daki en iyi sıralamaya sahip olan kililerin savaşlarını izleyebiliyoruz.[/font]

[font=Verdana, Arial, sans-serif]İlk defa bir inceleme yaptım arkadaşlar umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum.[/font]

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Supercell kaliteli işler çıkartıyor.

Not: Emek verip yazmışsın ellerine sağlık, birkaç tavsiyem var. Konu başlığında zaten Royale incelemesi olarak gözüküyor ayrıca mesaj içine başlık gibi royale incelemem yazmana ve mesajın sonunda ''İlk defa bir inceleme yaptım arkadaşlar umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum.'' ibaresini eklemene bence gerek yok. Birkaç yerde küçük yazım hataları var, incelemen bittikten sonra dikkatlice gözden geçirmek şart. Ayrıca oyun tanıtımı yapıyorsun ama cümlelerini teorik bilgilerden seçmişsin. Sen inceleme yaparken oyunun artılarını, eksilerini, beğendiğin, beğenmediğin, eleştirdiğin noktaları yani kendi düşünceleini mutlaka belirtmelisin. Çünkü inceleme yaparken okuyucuyu oyun hakkında bilgilendirmen gerekiyor ki okuyucu bu oyunu indirip oynasın, ''şurası şöyleymiş, burası böyleymiş'' gibi düşenceler aklında oluşsun. Oyun incelemesi içinde sadece oyunun kapak resminin olması çok şaşırtıcı. Oyun içi ekran görüntülerine bol bol yer vermelisin.

Bu daha ilk incelemen olduğu için biraz ağır eleştiri olmuş olabilir ama daha profesyonel işler çıkarmak istiyorsan bu dediklerim şart. Zamanla daha iyi işler çıkaracağına inanıyorum. Kolay gelsin.

KS

Clerk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ar-Ge' Alıntı:
Supercell kaliteli işler çıkartıyor.

Not: Emek verip yazmışsın ellerine sağlık, birkaç tavsiyem var. Konu başlığında zaten Royale incelemesi olarak gözüküyor ayrıca mesaj içine başlık gibi royale incelemem yazmana ve mesajın sonunda ''İlk defa bir inceleme yaptım arkadaşlar umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum.'' ibaresini eklemene bence gerek yok. Birkaç yerde küçük yazım hataları var, incelemen bittikten sonra dikkatlice gözden geçirmek şart. Ayrıca oyun tanıtımı yapıyorsun ama cümlelerini teorik bilgilerden seçmişsin. Sen inceleme yaparken oyunun artılarını, eksilerini, beğendiğin, beğenmediğin, eleştirdiğin noktaları yani kendi düşünceleini mutlaka belirtmelisin. Çünkü inceleme yaparken okuyucuyu oyun hakkında bilgilendirmen gerekiyor ki okuyucu bu oyunu indirip oynasın, ''şurası şöyleymiş, burası böyleymiş'' gibi düşenceler aklında oluşsun. Oyun incelemesi içinde sadece oyunun kapak resminin olması çok şaşırtıcı. Oyun içi ekran görüntülerine bol bol yer vermelisin.

Bu daha ilk incelemen olduğu için biraz ağır eleştiri olmuş olabilir ama daha profesyonel işler çıkarmak istiyorsan bu dediklerim şart. Zamanla daha iyi işler çıkaracağına inanıyorum. Kolay gelsin.

Yorumun için teşekkürler,başka bir inceleme yapmayı düşündüğüm zaman mutlaka dikkat edeceğim,teşekkürler tekrardan.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri