Soru Coin Madenciliği Hakkında

t.sutay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
?
Ekran Kartı
?
Herkese merhaba , benim öğrenmek istediğim şey, bir laptop ile coin madenciliği yapmak istiyorum (milyoner olmak gibi bir amacım yok) hangi laptop'u önerirsiniz ? Arastirdigim'da karşıma Notebook'lar probook'lar çıkıyor laptop bulamadım. Ben Belçika'dayım boş zamanım çok , amacım cikarabildigim kadar çıkarıp yıl sonunda satmak . Umarım anlatabilmisimdir.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler

FooZee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam coinlerin çoğu pos a geçti amacınız node kurup validatör olmaksa istediğiniz projeyı detaylı incelerseniz orada sistem gereksinimleri vardır

KS

t.sutay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam coinlerin çoğu pos a geçti amacınız node kurup validatör olmaksa istediğiniz projeyı detaylı incelerseniz orada sistem gereksinimleri vardır
Anlamadım ne demek istediğinizi, zaten hepsine baktım ama benim bilgi kapasitemi aşıyor orada yazanlar , bu yüzden burada sorma gereği hissettim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,173
Herkese merhaba , benim öğrenmek istediğim şey, bir laptop ile coin madenciliği yapmak istiyorum (milyoner olmak gibi bir amacım yok) hangi laptop'u önerirsiniz ? Arastirdigim'da karşıma Notebook'lar probook'lar çıkıyor laptop bulamadım. Ben Belçika'dayım boş zamanım çok , amacım cikarabildigim kadar çıkarıp yıl sonunda satmak . Umarım anlatabilmisimdir.

Çoğu madenciliği bitti denebilece seviyede harcadığın elektriği bile karşılamıyor bazen

KS

t.sutay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çoğu madenciliği bitti denebilece seviyede harcadığın elektriği bile karşılamıyor bazen
Hocam elektrik sorun değil ve zamanım vok o yüzden yazdım , boş boş durmaktansa yılda bir kez bir kaç yüz Euro extra gelirim olur . Burada kafelerde saatlerce oturabiliyoruz elektrik oradan geliyor anlayacağınız. Benim tek merak ettiğim konu ! Bunu hangi laptopla yapabilirim ? Dediğim gibi karşıma elitebook ProBook çıkıp duruyor . Cahilligime verin 😕

Ayrıca benim ilgilendiğim tek coin Litecoin , yapabilirsem sadece ondan çıkarmak istiyorum .

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,173
Hocam elektrik sorun değil ve zamanım vok o yüzden yazdım , boş boş durmaktansa yılda bir kez bir kaç yüz Euro extra gelirim olur . Burada kafelerde saatlerce oturabiliyoruz elektrik oradan geliyor anlayacağınız. Benim tek merak ettiğim konu ! Bunu hangi laptopla yapabilirim ? Dediğim gibi karşıma elitebook ProBook çıkıp duruyor . Cahilligime verin 😕

Ayrıca benim ilgilendiğim tek coin Litecoin , yapabilirsem sadece ondan çıkarmak istiyorum .
Bunu @EymenO. Daha iyi bilir

FooZee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10

hocam şöyle söyliyim ether den örnek vereyim ether önceden pow(prof of work) mantığı ile calısıyordu yani ekran kartı ile coin çıkıyordu ama artık pos (prof of stake )yöntemi ile coin çıkıyor yani insanlar coinlerini stake e bağlıyor bu şekilde oluyor sen ne kazanmak istiyorsun o piyasa da dolandırıcı kaynıyor dikkat et hocam ltc yazdıgını sonradan gördüm ltc de tek ekran kartlı bi sistem al 3060ti olsun mesala sana kalan30 günlük 2-3 dolar olur zorluk çok artık halvingden sonra

Son düzenleme:
KS

t.sutay

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam şöyle söyliyim ether den örnek vereyim ether önceden pow(prof of work) mantığı ile calısıyordu yani ekran kartı ile coin çıkıyordu ama artık pos (prof of stake )yöntemi ile coin çıkıyor yani insanlar coinlerini stake e bağlıyor bu şekilde oluyor sen ne kazanmak istiyorsun o piyasa da dolandırıcı kaynıyor dikkat et
Benim ilgilendiğim tek coin Litecoin, yapabilirsem sadece ondan çıkarmak istiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri