Cooler Master Vs SilverStone

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Bu iki markanın içinde ürün kıyaslaması yapmak istiyorum ürünlerin hangisi daha iyi soğutma ve tasarım açısından bana yardımcı olur musunuz.

• SilverStone Tundra Td02-e
[img=500x300]
Bu ürün gerek fan ve pompa bakımından avantajlı. Diğer bir çok markada pompa plastikten yapılmıştır fakat bu üründe metal pompa kullanılmıştır. Bir diğer avantajı ise radyatör tasarımları. Radyatör arasındaki su kanalları (yaprakçık) düz olarak tasarlanmış ve daha çok kanal elde etmişler. Bu sayede suyun daha çok dolanmasını sağlamışlar ve piyasada ki çoğu radyatörden kalın radyatör kullanmışlar.

Sağdaki resimde işlemcinin üstüne pürüzsüz bir temas sağlıyor.

td02-e-03-e-2.jpg
td02-e-03-e-1.jpg

Radyatör farkı aşağıdadır. Sağda ki SilverStone.

td02-e-03-e-4.jpg
td02-e-03-e-3.jpg

• Cooler Master Masterliquid Pro 240
[img=500x300]

Bu ürüne gelecek olursa fan ve radyatör sistemi neredeyse aynı fakat bu soğutucunun pompası 2 katmanlı.
Bu katman Cooler Maserter'ın iddaasına göre pompa içindeki motorun daha az ısınarak daha uzun ömür vaat ediyormuş.
Bana soracak olursanız bana da bu mantıklı geldi. Pompa içindeki motor sıcak su ile direk temas etmiyor.
Sonuç olarak aralarında çok büyük bir fark göremedim. Pompa kısmında biraz avantajlı olabilir.

Arkadaşlar sizde edindiğiniz veya bildiğiniz, test ettiğiniz bilgilere dayanarak yorum yapabilir misiniz?
Hangi ürün daha mantıklı sizce?  
Herkese iyi forumlar  :shy: :shy: :shy:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri