Corsair H150İ Elite Capellix Fan Kontrol

responsivex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba arkadaşlar H150İ Elite Capellix aldım kurulumu tamamladım, fakat fanlarım 900RPM Üzerine çıkmıyor normalde max hızları 2400RPM Nasıl daha hızlı çalıştırabilirim bunları? hepsi commander core'a bağlı.

Ekli dosyalar

• hwas.PNG
    hwas.PNG
    111.3 KB · Görüntüleme: 27

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Custom profil oluşturup onu kullanabilirsin. Fakat sıvı sıcaklığı 18-19 derece şuan bu nedenle arttırmıyordur fan hızını sistem.

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Ben bu uygulamadan sıvı soğutucumu göremiyorum.. Sadece corsair kulaklığımı görüyorum.. Bunu göstermeyi nasıl yaptın hocam?

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
H150 modeli anakart ya da bir external fan control cihazı ile fan hızları yönetilen bir modeldir.

H150i modelinin içinden commander çıkar ve o zaman iCUE programından fan hızları yönetilir.

KS

responsivex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Corsair iCUE H150 CW 360 mm Sıvı Soğutucu

Radyotor fanları CPU da takılı.. Pump'a da göbeği bağladım.
H150 İle H150İ Elite Capellix arasında dağlar kadar fark var, hem performans açısından hem de yazılım açısından hocam, seninkini ancak anakart üzerinden kontrol edebilirsin.

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
H150 İle H150İ Elite Capellix arasında dağlar kadar fark var, hem performans açısından hem de yazılım açısından hocam, seninkini ancak anakart üzerinden kontrol edebilirsin.
H150 modeli anakart ya da bir external fan control cihazı ile fan hızları yönetilen bir modeldir.

H150i modelinin içinden commander çıkar ve o zaman iCUE programından fan hızları yönetilir.
Önemli bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

Anakartta pump değerleri smart olarak mı kalmalı yoksa manuel de mi ayarlanmalı ?
CPU fan anakartta Smart olarak otomatik seçili. Pump manuel. Bir sorun teşkil edermi ?

KS

responsivex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Önemli bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

Anakartta pump değerleri smart olarak mı kalmalı yoksa manuel de mi ayarlanmalı ?
CPU fan anakartta Smart olarak otomatik seçili. Pump manuel. Bir sorun teşkil edermi ?
Manuel de kalsın, bu arada çoğu kullanıcı fanları veya pompayı daha hızlı çalıştırırsa daha çok soğuk tutar diye düşünüyor. böyle bir şey de yok aklınızda bulunsun, içindeki sıvı derecesi yükselir ise zaten otomatik hızlanır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri