CORSAIR iCUE 4000X kasası hakkında soru

alitufan55

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Arkadaşlar merhaba kasayı yaklaşık üç gündür kullanmaktayım. Üst bölümünde bulunan USB-C'ye şarjımı taktığımda telefonu şarj etmediğini fark ettim. Telefon ve şarj çalışıyor bu arada. Kafamda iki soru var acaba usb-c bağlantısı mı yapılmadı yoksa anakart ile mi alakalı anakartım ise ASUS Prime H610M-K.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2022-12-06 saat 14.10.04.jpg
    WhatsApp Görsel 2022-12-06 saat 14.10.04.jpg
    421.2 KB · Görüntüleme: 24

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Arkadaşlar merhaba kasayı yaklaşık üç gündür kullanmaktayım. Üst bölümünde bulunan USB-C'ye şarjımı taktığımda telefonu şarj etmediğini fark ettim. Telefon ve şarj çalışıyor bu arada. Kafamda iki soru var acaba usb-c bağlantısı mı yapılmadı yoksa anakart ile mi alakalı anakartım ise ASUS Prime H610M-K.
yüksek ihtimalle bağlantı yapılmadı veya yanlış bağlandı

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
temperli camı aç usb-c'nin altına bak

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Anakartta USB (Type-C) girişi yok.

KS

alitufan55

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Saygılarımı sunarım teşekkür ederim.
Merhaba hocam. Corsair icue 4000x kasadan bende sipariş verdim egzos fanı yokmuş sanırım. Siz egzos fanı taktınız mı? Birde ben Asus prime B660m k D4 Anakart ile aldım acaba bizde de mi çalışmayacak bu typ c?

KS

alitufan55

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Merhaba hocam. Corsair icue 4000x kasadan bende sipariş verdim egzos fanı yokmuş sanırım. Siz egzos fanı taktınız mı? Birde ben Asus prime B660m k D4 Anakart ile aldım acaba bizde de mi çalışmayacak bu typ c?
Hocam bende öyle sanıyordum fakat egzoz fansız kasa olması çok saçma kafamda 5 fan var. 3 önce, 1 egzoz arkada, 1 güç kaynağında fanlar mevcut, olması lazım yani.

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Hocam bende öyle sanıyordum fakat egzoz fansız kasa olması çok saçma kafamda 5 fan var. 3 önce, 1 egzoz arkada, 1 güç kaynağında fanlar mevcut, olması lazım yani.
Size şuan sadece önde 3 rbg li fan haricinde hiç fan gelmedi değil mi? Muhtemelen aynı şey bende de olacak egsoz fanı bulmak lazım şimdi birde

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
Size şuan sadece önde 3 rbg li fan haricinde hiç fan gelmedi değil mi? Muhtemelen aynı şey bende de olacak egsoz fanı bulmak lazım şimdi birde
egzoz fanı gelmesi lazım sadece fotoğrafta gözükmüyor kasanın satılık olduğu yere gir orada yorumu oku

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
egzoz fanı gelmesi lazım sadece fotoğrafta gözükmüyor kasanın satılık olduğu yere gir orada yorumu oku
Konu sahibi arkadaş da çıkmamış hazır sistemlere koymuyorlar mı acaba? O geldi aklıma

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Hocam technopat inceleme videosunda egzos fanı gelmediği yönünde bi inceleme yapılmış

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Benim de daha önce baktığım videoda egzoz fanı yoktu.

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
İtopya da satılan kasa yorumlarında alanlar hep 3 fan diye almış ama 4 tane rgb li fan çıkmış. Sanırım egsoz fanı var anlaşıldı 😊👍🏻

KS

alitufan55

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
İtopya da satılan kasa yorumlarında alanlar hep 3 fan diye almış ama 4 tane rgb li fan çıkmış. Sanırım egsoz fanı var anlaşıldı 😊👍🏻
Şuanda güncel kullanıyorum ve var. Zaten en üstte attığım fotoğrafta da belli oluyor egzoz fanı olduğu. Çok beğendim kasayı hava akışı olayı ve fan kalitesi bence çok iyi. Şimdiden hayırlı olsun:)

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
212
Şuanda güncel kullanıyorum ve var. Zaten en üstte attığım fotoğrafta da belli oluyor egzoz fanı olduğu. Çok beğendim kasayı hava akışı olayı ve fan kalitesi bence çok iyi. Şimdiden hayırlı olsun:)
Teşekkürler hocam 5 Aralık pazartesi sipariş vermiştim komple hazır sistemi 8 Aralık Perşembe Kargo ya verdiler. Yarın cumartesi de muhtemelen bana ulaşmış olur. Gelince format atıyoruz ya Windows u kurmak için rgb ayarlarına veya o modül e de müdahale etmek gerekiyor mu? Size de hayırlı olsun güzel günlerde kullanın 🤝🏼

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
1598389364374.png

Böyle bir çevirici kullanırsanız anakartınıza Type-C bağlantı portu eklemiş olursunuz.
ÇEVİRİCİ için tıklayın. Satıcısından emin değilim, kefil olmam.
Amazon ile bulabilirseniz daha güvenilir oluyor. Eğer bağlantı yapmak istiyorsanız bu ürün gerekli.

1598365134055.png
Normalde anakartta bu girişi olmalı bağlantısını yapabilmek için. Ancak sizin anakartta bulunmuyor.

Kasanın Type-C için ön panelden sarkan kablolarından biri boşta olmalı. Port ucu da bu girişe uyumlu olmalı.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri