Corsair K55 İnceleme

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz geçenlerde Corsair K55 vs CM klavye diye konu açmıştım. Biraz araştırma, biraz sizlerden aldığım yorumlar doğrultusunda Corsair siparişi verdim. Bayramdan önce kargodan teslim aldım (Bu arada hayırlı bayramlar). Kargo bayram dolayısı ile yarım gün çalıştığı için gidip kendim almak zorunda kaldım ama o önemli değil. 

Öncelikle klavyeyi GameEkstra üzerinden indirimli fiyat olarak 200 TL + 8 TL kargo ücreti olarak aldım. Kargo 2 gün sürdü ve paketlemesi gayet güzel bir şekilde yapılmıştı. Klavyeyi bağlar bağlamaz ışıkları yanmaya başladı ve çok tatlı bir görüntü elde ettim. Göze çok hoş gelen, RGB aydınlatma, 3 ayrı bölüm aydınlatması, nefes alma efekti, renk değiştirme efekti falan olsun ışıklandırması gerçekten güzel. Yazılımı beklediğim gibi çıkmadı o beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. İzlediğim video da iCue isimli yazılımında bir çok ışıklandırma çeşidi vardı. Ben bunun bütün Corsair klavyelerinde olacağını düşünmüştüm fakat hepsinde yokmuş. Rain ışıklandırması yani yağmur efekti falan görmüştüm incelediğim videoda fakat benimkinde yok. O biraz üzücü ama onun dışında gayet memnunum.

Klavye hissiyatına gelecek olursak tuşları gerçekten çok yumuşak eli yormayan ve çok tatlı bir hissi var. Bilek desteği de beklediğimden daha iyi. Biraz düşük tutmuştum o konuda kendimi ama sıkıntısı yok. Klavyenin tuşları olsun üzerinde ki yazıları olsun tıklama hissiyatı olsun gerçekten çok tatlı olmuş. 

Hani CM almalı mıydım bilmiyorum CM'nin hissiyatını ışıklandırmasını tuş takımını falan ama Corsair alanlar da hiç pişman olmayacaktır ona eminim. Alınabilir bir klavye, memnun kalırsınız. 

Benim görüşlerim bu kadar. Sormak istediğiniz şeyler olursa beklerim  :blush:

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Az önce kadıköy mağazasından bende Corsair k55 aldım güzel klavye rahat ol pişman olmazsın :)

Çok tatlı bir klavye ya. Pişman değilim çok şükür :D

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
1 Gündür kullanıyorum sesinden kaynaklı aldım öğrenci biri için biçilmiş kaftan :D

Sesi yok ki. Tuşları da o kadar yumuşak hissetmiyorsun bile. Gram yorulmuyor. Destan yazarsın saatlerce hiç yorulma olmaz. Işıklandırması da çok güzel. Aldığıma değdi ya :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri