Çözüldü Çözüldü! 12400F İşlemcim Stok Fan İle Prime95'te Hemen 100 Oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhabalar,

Sistem hazır olarak elime ulaştı zaten bugün her şeyi yapılmıştır diye düşünüyorum. kasam mesh fanlar çalışıyor ekran kartı furmarkta 70 dereceyi geçmezken işlemci prime95 ile direkt 100 derece oluyor.

Bu konuda ne yapmalıyım?

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Macun/mesh kasa/hava soğutma
Sistem hazır olarak elime ulaştı zaten bugün her şeyi yapılmıştır diye düşünüyorum. kasam mesh fanar çalılşıyor ekran kartı furmarkta 70 derceyi geçmezken işlemci prime95 ile direkt 100 derece oluyor.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Prime95 başlar başlamaz 100 derece olup orda mı devam ediyor?
1656525470044.png

Bu şekilde başlatacağım uygunmudur ?

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Ben hiçbir uygulama yapmadım kasada onlar ne yaptıysalar o sistem açık şuanda.
Eğer düzelmezse yüzde 99 termal macundan kaynaklanır. Yeni termal macun sürdükten sonra tekrar testleri uygulayın. Geri kalan yüzde 1 lik ihtimal de arızalı işlemci ama çok düşük bir ihtimal.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Eğer düzelmezse yüzde 99 termal macundan kaynaklanır. Yeni termal macun sürdükten sonra tekrar testleri uygulayın. Geri kalan yüzde 1 lik ihtimal de arızalı işlemci ama çok düşük bir ihtimal.
Stok fanın yetmemesi çok normal. Ama 100 derece banada macun sorunu gibi geldi. Deneyince görebiliriz farkı.

@emir furkan dogan gösterdiğin şekilde başlat testi.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Hocam istedigim islemci valla :D bi mx4 falan sürün deneyin ama illaki sogutmayi degistirin macun iyi olsa da o işlemciye stok yetmez

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Prime95 çok ekstre yüke sokan bir uygulamadır. İşlemciyi her iş yükü için işliyor ve yüke sokuyor. Orada en en ekstrem durumlarda ne olacağını görüyorsunuz. Stok soğutucuyla 12400F işlemcisinin Prime95 ile 100 derece olması anormal değil.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Prime95 çok ekstre yüke sokan bir uygulamadır. İşlemciyi her iş yükü için işliyor ve yüke sokuyor. Orada en en ekstrem durumlarda ne olacağını görüyorsunuz. Stok soğutucuyla 12400F işlemcisinin Prime95 ile 100 derece olması anormal değil.
Anladım hocam teşekkür ederim.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Hocam istedigim islemci valla :D bi mx4 falan sürün deneyin ama illaki sogutmayi degistirin macun iyi olsa da o işlemciye stok yetmez
Evet uyguun zamanda alacağım ama ultra ayarlarda 60 dereceyi geçmeyen oyunlar oluyor testler diğer arkadasların dedigi gibi agır sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri