[Çözüldü]WD HDD Taşınabilir Disk -Baddisk-Disk Görmüyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozgunpekdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba; ben yillardir bu sektorun icerisindeyim fakat bizimde bilmedigimiz konular var bilmemek degil ogrenmemek ayip diyerek sizden bir yardim istiyorum. Wd nin 3.5 tasinabilir hdd yere dusme sonucu kafa atmaya basladi bende attim ? pc uzerinde kullandigim bir hdd yi bu ara aparat ile usb den baglayarak ayni islevi gerceklestirmrk istedim fakat disk i minitool baddisk olarak goruyor ve ne yaptiysam duzeltemedim. Disk yonetiminden bakarsam raw formatina donusmus bir yazilim ntfs formatli hdd yi dadece baglayarak raw yapabilir mi bunu kullanamaz miyiz. Yeni hdd almak degil birseyleri ogrenmek ve cozmek trcrube oluyor. Benimle tecrubeniz varsa paylasirmisiniz.

Quadro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: HDD tasinabilir baddisk

Çalıştıra cmd yazıp çalıştırın ve chkdsk Z: /f /r yazıp bir deneyin.
(Z: olan kısım RAW olan diskin harfi her ne ise..)

KS

ozgunpekdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

İnan herseyi ve neredeyse cogu programi denedim. Normal baglarsam pcye bir problem yok ama wd usb aparati ile baglarsam baddisk okuyor kafayi yedim neredeyse pcde 50 program yuklu bunuda deneyeyim. Pc uzerinde formatlama sansi yok. Soyle soyleyeyim usb aparati takinca sandi cd surucuymus gibi bir kisim var 600mb lik disk yonetimi kisminda diski gorebiliyorum ama islem yaptirtmiyor. Minitool gibi programlarda baddisk olarak yaziyor. Wipe atmayi format atmayi denedim olmadi hatta fat32 yapip calistirmayi denedim olmadi. Acaba bu wd nin pc aparatinin surucusunu iptal edip direk aparati kullanma sansi varmi onuda yapamadim

KS

ozgunpekdemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Çözümü buraya yazıyorum dursun. Bir arkadaşınız başınıza gelip ellerini arkada birleştiriyor aga olmadı mı diye sorarken aa bu programı ne ara indirdim diye açıyorsunuz.. Sonra WD Driver Utilities porgramından Sürücü Sil Kısmına geliyorsunuz. Buradan Sürücüyü Sil dediğinizde hoop geliyor. Hadi Geçmiş olsun bu sorun bütün internet aleminin açık ara çözüm bulunamamış sorunlarından birtanesiydi. Bu kadar basit bir çözüm olması hayret verici. Umarım ders olur. Yıllardır futbol antrenörlüğü yaparım ve takıma basit oyna diye diye kendim basit oynamayı unutmuşum geçmiş olsun :) Yalnız Hdd aparatının içindeki programın bulunduğu bölüm raw olarak kalıyor artık oda nazarlığı olsun dedim uğraşmadım :)

Quadro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğraşıp en sonunda bir çözüme ulaşmışsın. Çözüm belki başkalarının da işine yarar, yazman iyi olmuş.

Madem sorun çözüldüğüne göre ben konuyu kapatıyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri