CPU Fan Error

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Merhabalar arkadaşlar bugün kasamdaki cpu fanını değiştirdim snowman t6 vardı çıkarıp amd stok fanı taktım herhangi bi sorun olmadı kapatıp bios sıfırlamak için pili çıkardım taktım açtıktan sonra ufak bi duman çıktı cpu kısmından kapattım hemen bilgisayarı tekrar açtım cpu fan error sayfasıyla karşılaştım f1 ile biosa girip bilgisayarı başlattım sorunsuz açıldı bi problem yok fakat şuan cpu fan kısmı olan 4 pinli yer çalısmıyor galiba (anakart modeli asus prime b450 mk ii) ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ediyorum şimdiden.
(şuan kasa fanı pinlerine taktım cpu fanını öyle çalıstırıyorum)
(3 nisanda amazondan almıştım garantiye girer mi ?)

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar arkadaşlar bugün kasamdaki cpu fanını değiştirdim snowman t6 vardı çıkarıp amd stok fanı taktım herhangi bi sorun olmadı kapatıp bios sıfırlamak için pili çıkardım taktım açtıktan sonra ufak bi duman çıktı cpu kısmından kapattım hemen bilgisayarı tekrar açtım cpu fan error sayfasıyla karşılaştım f1 ile biosa girip bilgisayarı başlattım sorunsuz açıldı bi problem yok fakat şuan cpu fan kısmı olan 4 pinli yer çalısmıyor galiba (anakart modeli asus prime b450 mk ii) ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ediyorum şimdiden.
(şuan kasa fanı pinlerine taktım cpu fanını öyle çalıstırıyorum)
(3 nisanda amazondan almıştım garantiye girer mi ?)
Sanırım montajını tam yapamadınız bu sebeple yanmış. Amazondan aldıysanız canlı destekten sorununuzu iletin yardımcı olurlar.

KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Sanırım montajını tam yapamadınız bu sebeple yanmış. Amazondan aldıysanız canlı destekten sorununuzu iletin yardımcı olurlar.
ilk fanı değiştirdikten sonra kullandım ama bi yarım saat kadar fan çalısıyordu sorun yoktu bios sıfırladıktan sonra çalıstırdım o zaman duman geldi

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
ilk fanı değiştirdikten sonra kullandım ama bi yarım saat kadar fan çalısıyordu sorun yoktu bios sıfırladıktan sonra çalıstırdım o zaman duman geldi
Dediğim gibi montajdan kaynaklıdır sorun fark etmemişsinizdir. Amazon yardımcı olur muhakkak amazon müşteri hizmeti konusunda zaten çok iyi. Konuyu onlara canlı yardımdan iletin yardımcı olurlar. Geçmiş olsun.

KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15

Dediğim gibi montajdan kaynaklıdır sorun fark etmemişsinizdir. Amazon yardımcı olur muhakkak amazon müşteri hizmeti konusunda zaten çok iyi. Konuyu onlara canlı yardımdan iletin yardımcı olurlar. Geçmiş olsun.
değişim istedim satıcı değişti diyor fiyatı 300tl artmıs o halde 500tlye almıstım ben neyse iadeye de şükredicez artık

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
değişim istedim satıcı değişti diyor fiyatı 300tl artmıs o halde 500tlye almıstım ben neyse iadeye de şükredicez artık
Hemen iade etmeyin. Ürünü Asusun sitesine kayıt edip destek talep edin ve değişim isteyin. Onlardan da olumlu dönüş olmaz ise son çare iade.

KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Hemen iade etmeyin. Ürünü Asusun sitesine kayıt edip destek talep edin ve değişim isteyin. Onlardan da olumlu dönüş olmaz ise son çare iade.

iade olması daha iyi olur aslında hocam ya üstüne bir miktar ücret ekleyip gaming serisi anakart almak çok isterim

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
iade olması daha iyi olur aslında hocam ya üstüne bir miktar ücret ekleyip gaming serisi anakart almak çok isterim
O sizin bileceğiniz iş ben fazladan para vermeyin diye düşündüm ama üstüne para ekleme durumunuz varsa tabiki daha iyi anakart alabilirsiniz iadeyi alıp.

KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
O sizin bileceğiniz iş ben fazladan para vermeyin diye düşündüm ama üstüne para ekleme durumunuz varsa tabiki daha iyi anakart alabilirsiniz iadeyi alıp.
ekran kartım asus tuf serisi , aslında asus tuf b450m plus alsam nasıl olur hocam ürün hakkında bilginiz var mı

KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
hocam asus tuf b450m-plus , b450 plus , b450 pro şuan bunlardan üçünü alma imkanım var farkları nedir bilgim yok hangisini almak daha iyi olur
B450M Plus-mAtx bir anakarttır.
B450 Plus - ATX bir anakart. Soğutması öncekine göre bir tık daha iyi, takılacak M2 slotu ve PCIe slotu bir öncekine göre fazladır.
B450 Pro - ATX bir anakarttır ve Tuf B450 seviyesinin tepe seviyesidir. Anakart soğutması, faz yapısı vs önceliklerine göre daha iyidir, M2 slotu ve PCIe slotu öncekilere göre daha fazladır.

KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
B450M Plus-mAtx bir anakarttır.
B450 Plus - ATX bir anakart. Soğutması öncekine göre bir tık daha iyi, takılacak M2 slotu ve PCIe slotu bir öncekine göre fazladır.
B450 Pro - ATX bir anakarttır ve Tuf B450 seviyesinin tepe seviyesidir. Anakart soğutması, faz yapısı vs önceliklerine göre daha iyidir, M2 slotu ve PCIe slotu öncekilere göre daha fazladır.
sadece pro da 2 tane m2 girişi görebildim b450 plus modelinde de 2 tane oldugundan emin miyiz hocam

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446

Ekli dosyalar

• IMG_20220516_190745.jpg
    IMG_20220516_190745.jpg
    695.9 KB · Görüntüleme: 4
KS

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Siz önceki B450 Plus'a bakıyorsunuz. Benim bahsettiğim revize edilmiş B450 TUF-PLUS II olacak. :)
anladım hocam ilandaki ürün benim attıgım linktekinden o yüzden ben direkt ona bakmıstım
bu tercihler arasında pro>plus>m plus sırası yapmak mantıklı olan sıra oluyor galiba

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri