Çözüldü CS-GO 2. Map'e Geçerken "Sunucu Bilgisi" Alınıyor Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Arkadaşlar selam,

Bir dostuma yeni pc topladık öncelikle özelliklerini yazayım.

AMD R5 5600
AMD RX6700XT
16 GB 3200 MHz RAM
X570 Anakart
WD M2 SSD (1700 mb/sn)
1 TB Seagate HDD (230 mb/sn)

Sorunumuz aslında başlıkta yazdığı gibi CSGO'da ister ben server açtığımda ister MM girdiğimizde bu arkadaşım 2. haritaya geçerken "Sunucu Bilgisi" alınıyor adımında 2-3 dakika bekliyor ve öyle oyuna giriyor.

Eğer bu bekleme esnasında mouse falan dokunursa Windows'un "Uygulama Yanıt Vermiyor" hatası ile karşılaşıyor. Eğer uygulamayı kapat derse bu sefer Steam Cloud hatası veriyor.

Bir çok deneme yaptık. Oyunu SSD'de idi acaba SSD'de mi sorun var diye HDD aktardık durum aynı.

Başka hiç bir oyunda sorun yok. Bu sorunu yaşayan kişiler olmuş internette ama net çözüm bulamadık.

Bugün bide telefonu modem olarak kullanıp onun interneti ile deneyeceğiz. Evinde TT DSL kullanıyor 24 mbit ve hız konusunda da problem yok. Benim kendi sunucuma 20 ms ping ile giriyor.

Aynı durum başına gelip çözebilmiş olan varsa desteklerinizi bekliyoruz :D

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Arkadaşlar selam,

Bir dostuma yeni pc topladık öncelikle özelliklerini yazayım.

AMD R5 5600
AMD RX6700XT
16 GB 3200 MHz RAM
X570 Anakart
WD M2 SSD (1700 mb/sn)
1 TB Seagate HDD (230 mb/sn)

Sorunumuz aslında başlıkta yazdığı gibi CSGO'da ister ben server açtığımda ister MM girdiğimizde bu arkadaşım 2. haritaya geçerken "Sunucu Bilgisi" alınıyor adımında 2-3 dakika bekliyor ve öyle oyuna giriyor.

Eğer bu bekleme esnasında mouse falan dokunursa Windows'un "Uygulama Yanıt Vermiyor" hatası ile karşılaşıyor. Eğer uygulamayı kapat derse bu sefer Steam Cloud hatası veriyor.

Bir çok deneme yaptık. Oyunu SSD'de idi acaba SSD'de mi sorun var diye HDD aktardık durum aynı.

Başka hiç bir oyunda sorun yok. Bu sorunu yaşayan kişiler olmuş internette ama net çözüm bulamadık.

Bugün bide telefonu modem olarak kullanıp onun interneti ile deneyeceğiz. Evinde TT DSL kullanıyor 24 mbit ve hız konusunda da problem yok. Benim kendi sunucuma 20 ms ping ile giriyor.

Aynı durum başına gelip çözebilmiş olan varsa desteklerinizi bekliyoruz :D
Belki +cl_forcepreload 1 kod işe yarayabilir olmazsa silip yüklemek de düzeltebilir.
Bu kod ne işe yarar:bilgisayar maçtan önce sanal model ve dokuları yükleyerek oyun sırasındaki yükü azaltır

Oguzdemiroglu1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aynı ekran kartı aynı işlemci bende de var. Oyunu 16:9 a aldığımda tüm oyunlara ilk giren neredeyse ben oluyorum ama 4:3 te son girebilirsem şükür edecek haldeyim. Silah yarışında falan millet 6-7 silahlara gelmiş oluyor ben bağlanana kadar. Çözüm bulunursa çok güzel olur. Kafayı yemek üzereyim.

Oguzdemiroglu1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AMD Freesync kapattık ve monitörü 165 Hz'e ayarladık. Sonrasında sorun düzeldi.
Benim monitör 144hz ve 144 e ayarlı. Freesync monitörden kapalı. Ekran kartı ayarlarından açık kalma ihtimali var mı acaba monitörden kapalı olmasına rağmen. Oyunu 4:3 e aldıktan sonra siyah bar problemini giderince bu hale geldi.

Babayiğit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
-disable_d3d9ex steam csgo başlatma seçeneklerine bu kodu yazın doku kalitesini düşüğe alın sorunu çözeceksiniz ama oyun sonlarında veya başlangıcında crash yiyebilirsiniz

KS

AranelCiryatan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
159
Değişik. Yıllardır CS oynarım hiç böyle bir ihtiyacım olmadı. Bir arkadaşımda 24 inch üzerine çıkmıyor her tarafı göremiyorum diyor.

Valla 27" 144 hz 2K çözünürlükte oynuyorum gayet rahatım. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri