Cyberpunk 2077 kasma SORUNU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Selamlar,

Cyberpunk 2077'de kasma problemi yaşıyorum. Bazı kısımlarda pek iyi performans vermiyor açıkçası değerlere baktığımda ise işlemci daha yüksek kalıyor nedense. GPU bir türlü sabit kalmıyor %90'dan bir anda %40 oluyor darboğaz olması imkansız.

• İşlemcim: Ryzen 5 5600
• GPU: RX 6600 XT

Screenshot_1.png

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,063
Cyberpunk 2077 temelde zaten optimizasyon özürlü bir oyun maalesef. Sistem temel görünümünde darboğaz yaşamaması gerekirken, ekran kartını verimli kullanamadığı için oyun darboğaz yapıyor şu anda.

Hangi ayarlarda oynuyorsun? GPU son limitine kadar çekip zorlamak lazım.

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Cyberpunk 2077 temelde zaten optimizasyon özürlü bir oyun maalesef. Sistem temel görünümünde darboğaz yaşamaması gerekirken, ekran kartını verimli kullanamadığı için oyun darboğaz yapıyor şu anda.

Hangi ayarlarda oynuyorsun? GPU son limitine kadar çekip zorlamak lazım.
açıkçası yüksek ve orta ayarlarda oynuyorum 85 fps sabitledim oyunu alıyorumda bu resimdeki durumu yaşadığım yerler canımı sıkmıyor değil ekran kartında suç arıyorum

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
@ugur.gozaydin uğur kimse yardımcı olması yardımcı olur musun acaba

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Oyun cidden sıkıntılı orası doğru onda diğerleriyle aynı fikirdeyim. Bir bakayım nette AMD karta veya işlemciye özel bir durum mu var yoksa başka bir şey mi. Yazarım birazdan.

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
İşletim sisteminiz Windows 10 'mu? Eğer öyleyse bu KB4592438 güncelleştirmeyi kaldırdığınızda sorunun çözüldüğünüz söyleyenler buldum yabancı kaynaklarda.
Nasıl kaldıracağım hakkında bilgim yok ya batıcax ya çıkıcaz bu durumdan denemekte fayda var

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler - Sol menüden yüklü güncelleştirmeleri görüntüle bölümünden bakabilirsiniz.

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
sanıyorum ki bu güncelleme bende yok.Garip..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26.4 KB · Görüntüleme: 21

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Baktığım yorumlar geçen seneye aitti, büyük ihtimalle güncel Windows sürümünde o güncelleme yok. Ben biraz daha bakayım nete bir şey bulursam yazarım ama sadece bu oyunda sorun varsa bence oyun halen daha toparlamış değil, onu aklınızda bulundurun.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Bence oyun bozuk sizin siteminizde darbogaz olmamasi lazim. Cyber çıktığı gunden beri arkasini toplayamadi optimizasyonu leş

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Bence oyun bozuk sizin siteminizde darbogaz olmamasi lazim. Cyber çıktığı gunden beri arkasini toplayamadi optimizasyonu leş
Oyun çok güzel keşke bu olayı çözüme kavuştursalar

KS

Midplus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
Baktığım yorumlar geçen seneye aitti, büyük ihtimalle güncel Windows sürümünde o güncelleme yok. Ben biraz daha bakayım nete bir şey bulursam yazarım ama sadece bu oyunda sorun varsa bence oyun halen daha toparlamış değil, onu aklınızda bulundurun.
Hiç gerek araştırmaya ben hiç bişey bulamadım zaten gün içinde meşgul oluyorsun çok teşekkür ederim ‍♂️

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri