Soru Daha Üst Seviye Bir Mikrofon Kıytırık Mikrofondan Neden Daha Kötü ?

erenkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhabalar. Bu iki mikrofon arasında çok büyük bir fark olması gerekirken eski mikrofonum yani şu çubuğumsu şey ses kaydı sırasında daha az cızırtı alıyor ve herhangi bir program aracılığıyla dip ses silme gibi işlemler yapınca daha net ses alıyor tabi ses kalitesi kötü, Bm300 ile discord'da sesli konuşmada herhangi bir cızırtı duymadığını söylüyor karşı taraf, fakat Amd'nin kendi ekran kartıyla ya da obs studio ile alınan kayıtta cızırtı çok sinir bozuyor. Mikrofon bası ile oynadım, üzerindeki ses ayarını olabildiğince kısarak denedim o zaman ses daha net oluyor fakat bağırmam falan gerek o zaman. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı bunun için ?

Özet

Eski mikrofon sesi daha gürültüsüz alırken bm300 fazla gürültü alıyor.
Dip ses silme programlarını kullanmama rağmen o gürültü illa geliyor arkadan.
Ses discord'ta gayet net ve gürültüsüz olduğunu belirtiyor arkadaşım.
Yapabileceğim herhangi bir şey var mı?

Ekli dosyalar

• jj.jpg
    jj.jpg
    144.5 KB · Görüntüleme: 5
  • kk.jpg
    kk.jpg
    178.1 KB · Görüntüleme: 5
KS

erenkut

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhabalar. Bu iki mikrofon arasında çok büyük bir fark olması gerekirken eski mikrofonum yani şu çubuğumsu şey ses kaydı sırasında daha az cızırtı alıyor ve herhangi bir program aracılığıyla dip ses silme gibi işlemler yapınca daha net ses alıyor tabi ses kalitesi kötü, Bm300 ile discord'da sesli konuşmada herhangi bir cızırtı duymadığını söylüyor karşı taraf, fakat Amd'nin kendi ekran kartıyla ya da obs studio ile alınan kayıtta cızırtı çok sinir bozuyor. Mikrofon bası ile oynadım, üzerindeki ses ayarını olabildiğince kısarak denedim o zaman ses daha net oluyor fakat bağırmam falan gerek o zaman. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı bunun için ?

Özet

Eski mikrofon sesi daha gürültüsüz alırken bm300 fazla gürültü alıyor.
Dip ses silme programlarını kullanmama rağmen o gürültü illa geliyor arkadan.
Ses discord'ta gayet net ve gürültüsüz olduğunu belirtiyor arkadaşım.
Yapabileceğim herhangi bir şey var mı?
Ses kartı alsam düzelir mi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri