DDR2 Anakarta DDR2 Ekran Kartı Takılır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bedirhan21kazat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese iyi akşamlar.

Bizim komşunun geliri olmadığı için DDR2 bir sistem kullanıyor. DDR2 ana kartları ekran kartı destekliyormuş ve buna bir tane DDR2 ekran kartı takmak istiyorlar. Bana sordular bir sıkıntı olur mu diye bende bilemediğim için size soruyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

bedirhan21kazat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ana kartları 2gb ekran kartı destekliyor, 1gb ekran kartı almak istiyorlar eğer aldıkları bu ekran kartını takarlarsa 3gb mı olur, desteklenen ekran kartı

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Hayır ram ve ekran kartları farklı şeyler. Anakartın PCI express neyse, ekran kartını o ilgilendirir. DDR dediğiniz ramlerle alakalı. Ekran kartından bağımsız, anakart 2gb ekran kartı destekliyorsa maksimum 2gb takabilirsiniz 3gb olmaz yani.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,747
Max ram desteği anakartın üretici sitelerinde yazar ama ekran kartı vramı desteklememesi gibi bir olay söz konusu değil. Sadexe PCI Express yollarının 2.0 mı 3.0 mı olduğuna dikkat etmen lazım eğer 2.0 sa elbette 3.0 bir ekran kart takabilirsin ama o taktığın ekran kartından maksimum verim alamazsın. Çünkü anakartın 2.0 dır. Bunlar sadece birer örnekti elbette sizin anakartınız için konuşmuyorum

KS

bedirhan21kazat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kart adı: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Ailesi (Microsoft Corporation - WDDM 1.0)
Ekran Belleği: 256 MB
Ayrılmış Bellek: 0 MB
Paylaşılan Bellek: 256 MB
Mevcut Mod: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Kart adı: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Ailesi (Microsoft Corporation - WDDM 1.0)
Ekran Belleği: 256 MB
Ayrılmış Bellek: 0 MB
Paylaşılan Bellek: 256 MB
Mevcut Mod: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Anakartınızı da paylaşır mısınız? Bir de tek mesajda belirtin lütfen. Eğer mesaja bir şey eklemek isterseniz düzenle seçeneğine basarak ekleyebilirsiniz. Forum kuralları gereği ardı ardına mesaj atmak yasaktır.

KS

bedirhan21kazat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anakartınızı da paylaşır mısınız? Bir de tek mesajda belirtin lütfen. Eğer mesaja bir şey eklemek isterseniz düzenle seçeneğine basarak ekleyebilirsiniz. Forum kuralları gereği ardı ardına mesaj atmak yasaktır.
System Model: G31T-M9
buyrun
bide ard ardda mesaj attıgım için özür dilerim

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Sıkıntı yok hocam ekran kartı takılabilir, yalnız ramler maksimum 2x4 şeklinde destekliyor. yani, maksimum bir slota 4gb toplamda 8gb ram takabilirsiniz.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Hocam şimdi baktım bu ekran kartı onboard olabilir mi? Anakarata gömülü yani, öyleyse harici bir ekran kartı göremedim ben. Alacakları ekran kartı harici mi olacak anlayamadım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri