Deepcool Ls720 Pompa Rgb'si Yanıp Sönüyor

mochoin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

Yeni bir sistem topladım ve soğutma olarak DeepCool LS720 kullandım anakartım ise ASUS A620 Pro-Wi-Fi modeli. ARGB kontrolü için ASUS Armoury kullanıyorum. Fakat bazı modlarda ve renklerde pompanın ışıkları sürekli yanıp sönüyor, bazı renklerde ve modlarda ise hiç sıkıntı yok.

Konu ile alakalı DeepCool global mail adresi vasıtası ile kendilerine danıştım. Bağlantıların doğru yapılıp, yapılmadığını sordular. Pompanın tam hızda 3100 RPM'de çalışması gerektiğini söylediler. BIOS'tan RAM'lerin XMP özelliğini kapatın veya açın öyle deneyin dediler. Dedikleri her şeyi yaptım, her şey sorunsuz gözüküyor ve performans olarak soğutmada da bir sıkıntı yok. Ama dediğim gibi pompanın RGB kısmı sıkıntılı. Bu durumda pompada sıkıntı olabilir satıcınız ile görüşün dediler.

Bu süreç yaşanırken acaba sıkıntı yazılım kaynaklı mıdır diye ASUS'a da mail atmıştım. Onlar da anakartın destek listesinde LS720 yok ve ASUS Aura desteğinin olmadığı için bu gibi sorunların yaşanmasının normal olduğunu söylediler.

Şimdi benim anlayamadığım nokta bendeki sıkıntı yazılımsal mı donanımsal mı? Daha önce böyle bir sorun yaşayan var mı, ne yapmam gerekir, sorun ne olabilir, ürünü garantiye göndermeli miyim?

Sorunun daha net anlaşılabilmesi için video da ekliyorum;

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistem özellikleri:
RAM:
Gskill trident z5 ddr5 32gb(2x16gb) 6400mhz cl32S
SSD: Samsung 990 Pro 1TB
Ekran kartı: Galax RTX4060 8GB 128Bit GDDR6
Anakart: Asus Tuf Gaming A620 Pro-Wifi
İşlemci: Ryzen 7500F

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri