Dell laptop 8 kere bip sesi

Sino

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Dell laptop 8 kere bip sesi veriyo ve ekran açılmıyo d tuşuna bastığımda ekran renk değiltiriyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Çift ram ise tek tek dener misiniz.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Nasıl yani neyi tek tek deniyim?
Çift ram varsa cihazda birini çıkartıp deneyin. Olmazsa geri takıp diğerini sökün. Silgi ile rami silin. Ram ile ilgiliyse çözümü daha basit ve ucuz olur.

KS

Sino

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Çift ram varsa cihazda birini çıkartıp deneyin. Olmazsa geri takıp diğerini sökün. Silgi ile rami silin. Ram ile ilgiliyse çözümü daha basit ve ucuz olur.
Çok teşekkürler hemen deneyeceğim iyi akşamlar

KS

Sino

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Denedim ama maalesef hala açılmıyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Biraz baktım lcd panel sorunu olabiliyormuş. kablo ile monitör ya da televizyona takıp dener misiniz çalışacak mı bakalım. Cihazdan ses geliyor mu basınca düğmeye, çalıştığını gösteriyor mu? Bir de bataryasını çıkartıp fişten çekin. Birkaç defa 3 saniye kadar güç tuşuna basıp sonra tekrar deneyin.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Laptop tam modeli nedir ekran kartı bellek okuma yazma hatasına işaret eden bip sesi gibi duruyor

Biraz baktım lcd panel sorunu olabiliyormuş. kablo ile monitör ya da televizyona takıp dener misiniz çalışacak mı bakalım. Cihazdan ses geliyor mu basınca düğmeye, çalıştığını gösteriyor mu? Bir de bataryasını çıkartıp fişten çekin. Birkaç defa 3 saniye kadar güç tuşuna basıp sonra tekrar deneyin.
Bunu deneyin hdmı veya vga kablo ile tv veya harici bir monitor de deneyin.

KS

Sino

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Laptop tam modeli nedir ekran kartı bellek okuma yazma hatasına işaret eden bip sesi gibi duruyor

Bunu deneyin hdmı veya vga kablo ile tv veya harici bir monitor de deneyin.
Laptop: Dell inspiron 14z 5423

KS

Sino

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben de öyle düşündüm fakat d tuşuna bastığımda ekrana renkler geliyor şimdi de tv ye bağlayacağım

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Ben de öyle düşündüm fakat d tuşuna bastığımda ekrana renkler geliyor şimdi de tv ye bağlayacağım
İkisinden biri zaten sorun ya ekran kartı bga olacak ya da ekranın kendisinde sıkıntı çıkıyor bir ara izlemiştim biri açarken D tuşuna basılı halde güç tuşuna basıp deniyordu deneye deneye açmıştı ama ekran tam ortadan iki farklı renkti bende toshiba vardı görüntü vermeyen bir ihtimal olur mu diye onda denemiştim zamanında :) :)
Ama renkler düz tam değilse karıncalanma gibi ise o büyük ihtimalle chipsete gider ya da vram.

KS

Sino

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İkisinden biri zaten sorun ya ekran kartı bga olacak ya da ekranın kendisinde sıkıntı çıkıyor bir ara izlemiştim biri açarken D tuşuna basılı halde güç tuşuna basıp deniyordu deneye deneye açmıştı ama ekran tam ortadan iki farklı renkti bende toshiba vardı görüntü vermeyen bir ihtimal olur mu diye onda denemiştim zamanında :) :)
Ama renkler düz tam değilse karıncalanma gibi ise o büyük ihtimalle chipsete gider ya da vram.
Monitör ve tvye bağladım fakat görüntü felmedi bilgisayarcıya gitsem ne kadar tutar

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Monitör ve tvye bağladım fakat görüntü felmedi bilgisayarcıya gitsem ne kadar tutar
Bilgim yok maalesef. Az çok olarak diyebileceğim, ekran kartı değişim olursa yüksek olur. Onarımsa ucuza halledilme ihtimali var.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
bga veya uma yapılır masraflı olur 1000-2000 TL arası ... Ülkede güvenilecek insan kalmadı fazla kim kimi öperse şimdi götürürsünüz tamirciye sıcak hava tabancasını 500 derece ayarlar chipsete tutar 5-10 dakika soğuk lehime düşmüşse lehimler eriyip bacaklar oturursa size bunu yaptığını söylemez en masraflı haliyle ekran kartı chipseti yanmıştı değiştirdik der tabi dediğim fiyatlarda tamiri kabul ederseniz bunu yapma ihtimalleri yüksek .. Ben daha al kardeşim 200 400 el emeği olsun sıcak hava tuttum soğuk lehim olmuştu düzeldi diyeni görmedim... ya da chipsetini sökelim işlemci de intel grafik destekli ise oradan kullanırsın uma diyorlar bu işleme oda 800 1200 derse yine masraflı... Çünkü elinizde ki laptop eski bende ki laptopta i5 3.nesil amd ekran kartlıydı genelde amd bu nesilde kartları hep arıza veriyor laptopta çok görürsünüz aratınca.. Sıcak hava tabancanız ya da yakınınızda varsa onunla içini açıp youtube da olan videolardan nasıl yapılacağını öğrenip sıcak hava tutup deneyin gözden çıkarırsanız ben deneyemedim tabanca yoktu yoksa denerdim ama uğraşmadan benim gibi ekran fiyatına satabilirsiniz 700 800 bandına...

Yalnız sorununuzu tam bilmiyoruz belki farklı bir sebebi de olabilir siz D tuşuna basıp nasıl bir görüntü alıyorsunuz onu da paylaşın benim bahsettiğim olay ise altta ki fotoğraflar gibi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-09-13 at 22.58.03.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-13 at 22.58.03.jpeg
    233.4 KB · Görüntüleme: 15
  • 544749c8c8dc8223cea20d3617441366.jpg
    544749c8c8dc8223cea20d3617441366.jpg
    132.5 KB · Görüntüleme: 14
  • ekran-karti-onarimi-vizyon-bilgisayar-antalya-750x500.png
    ekran-karti-onarimi-vizyon-bilgisayar-antalya-750x500.png
    230.3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar