Discord hızlandırmak için ayar önerisi

Elweald

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
İyi forumlar önereceğiniz ayarları bekliyorum.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Sol Alt Profilin Yanından Ayarlara Tıkla Sonrada Bir Yer Açılcak Ordan Sol Tarafta Aşağıda Gelişmiş Ayarlar Olucak Ona Tıkla Ordaki Herşeyi Açık Hale Getir Hızlanmış olucaktır.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
1656690940716.png

1656691376987.png

1656690996111.png

1656691043886.png

1656691116258.png

Bu ayarlar ile hem Discord tam performanslı çalışır, hem de verilerinizi bir nebze de olsa korumuş olursunuz. Ben "Hizmet Kalitesi" ayarını kapalı kullanıyorum. Bunu açmak örneğin oyun indirirken Discord'da sesinizin etkilenmemesini sağlar. Fakat indirmeniz de bir miktar yavaşlamış olur.

Discord'un oyun performansını düşürmemesini istiyorsanız da bu ayarların "OpenH264" hariç açık olanların hepsini kapatın. Kapalı gösterdiklerim kapalı kalsın.

Ayrıca "Ses ve Görüntü" kısmındaki "Hata Ayıklama Günlüğü" seçeneğini kapatmak LOL ve Valorant'ta oyundan çıkınca oluşan Discord'taki donma problemini de çözebiliyor.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
Ekli dosyayı görüntüle 2649
Ekli dosyayı görüntüle 2653
Ekli dosyayı görüntüle 2650
Ekli dosyayı görüntüle 2651
Ekli dosyayı görüntüle 2652

Bu ayarlar ile hem Discord tam performanslı çalışır, hem de verilerinizi bir nebze de olsa korumuş olursunuz. Ben "Hizmet Kalitesi" ayarını kapalı kullanıyorum. Bunu açmak örneğin oyun indirirken Discord'da sesinizin etkilenmemesini sağlar. Fakat indirmeniz de bir miktar yavaşlamış olur.

Discord'un oyun performansını düşürmemesini istiyorsanız da bu ayarların "OpenH264" hariç açık olanların hepsini kapatın. Kapalı gösterdiklerim kapalı kalsın.

Ayrıca "Ses ve Görüntü" kısmındaki "Hata Ayıklama Günlüğü" seçeneğini kapatmak LOL ve Valorant'ta oyundan çıkınca oluşan Discord'taki donma problemini de çözebiliyor.
Tam rehber olarak yayınlamalık olmuş, elinize sağlık. Ayrı bir konuda rehbere çevirmeyi bir düşünün isterseniz ^-^)

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
806
Aklıma geldi aslında da rehber olarak biraz çiğ kalabilir, kararsızım :D
Başka Türkçe bir şekilde yapan var mı bilmiyorum ama kapatılan özelliklerin ne işe yaradığını da belirtmek daha da yararlı ve güzel olur. Hatta belirteceğiniz özelliklerin ne işe yaradığını bilmek sadece performans isteyenlerin değil, diğer kullanıcılarında işine yarar. Yine de sizin kararınız : -)

KS

Elweald

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
27
Ekli dosyayı görüntüle 2649
Ekli dosyayı görüntüle 2653
Ekli dosyayı görüntüle 2650
Ekli dosyayı görüntüle 2651
Ekli dosyayı görüntüle 2652

çok sağolun biz oyunlarda fps artırmak için osrmuştum hizmet kalitesi yüksek paket önceliğini etkinleştiri açalım mı kapatalım mı

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
çok sağolun biz oyunlarda fps artırmak için osrmuştum hizmet kalitesi yüksek paket önceliğini etkinleştiri açalım mı kapatalım mı
Oyuna ağırlık vermek istiyorsanız kapatabilirsiniz. Çok az da olsa oyun içi pinginizi olumlu yönde etkileyecektir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri