Disk birleştirme

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Arkadaslar eski pcmin disklerini birleştirmek istiyorum youtubedan video izledim yaptım ama hata veriyor. Başka şekilde nasıl diskleri birleştiririm?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
Hangi işlemleri yaptınız ve aldığınız hatalar nelerdir ? Ayrıca " Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi " kırılımından ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz.

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Selamlar,
Hangi işlemleri yaptınız ve aldığınız hatalar nelerdir ? Ayrıca " Bilgisayarım > Yönet > Disk Yönetimi " kırılımından ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz.
Screenshot_20221010-113200_WhatsApp.jpg

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Screenshot_20221010-113153_WhatsApp.jpg

Hocam cyi seçtiğim zaman genisletemiyorum

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Screenshot_20221010-113204_WhatsApp.jpg

Alttaki diski genislettigim zamanda bu hatayı alıyorum. Ama şimdi youtubedan bi program buldum birde onla denicem

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
C Sürücüsü (Disk 0) olanda işletim sistemin var. Disk küçültme işlemi bazen sorun ( veri kaybı / okuma hatası ) oluşturabiliyor. D Sürücüsü ( Disk 1) olan da 4 farklı bölüm var. Eğer içlerinde dosya vb yok ise sağ tuş ile " Biçimlendirme - Birimi Sil" seçenekleri ile tek parça haline getirebilirsiniz. Ayrıca Disk 0'da da kullanım dışı bıraktığınız 260GB'a yakın bir bölüm de mevcut. Bunu da Disk 0 (C sürücüsü) 'a ilave edin.
Son olarak 2 farklı disk ( Disk 0 ve Disk 1) i tek bir disk olarak kullanmak istersen Çok tavsiye edilen bir durum değildir. Yine windows'un bu işlem için kendi özelliği olduğu gibi MiniTool Partition Wizard isimli uygulama üzerinden de yapabilirsiniz. Bu işlemde 2 disk'i tek bir taneymiş gibi yapabilir veya 1 disk'i diğerine klonlayabilirsin.

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Selamlar,
C Sürücüsü (Disk 0) olanda işletim sistemin var. Disk küçültme işlemi bazen sorun ( veri kaybı / okuma hatası ) oluşturabiliyor. D Sürücüsü ( Disk 1) olan da 4 farklı bölüm var. Eğer içlerinde dosya vb yok ise sağ tuş ile " Biçimlendirme - Birimi Sil" seçenekleri ile tek parça haline getirebilirsiniz. Ayrıca Disk 0'da da kullanım dışı bıraktığınız 260GB'a yakın bir bölüm de mevcut. Bunu da Disk 0 (C sürücüsü) 'a ilave edin.
Son olarak 2 farklı disk ( Disk 0 ve Disk 1) i tek bir disk olarak kullanmak istersen Çok tavsiye edilen bir durum değildir. Yine windows'un bu işlem için kendi özelliği olduğu gibi MiniTool Partition Wizard isimli uygulama üzerinden de yapabilirsiniz. Bu işlemde 2 disk'i tek bir taneymiş gibi yapabilir veya 1 disk'i diğerine klonlayabilirsin.
Ekli dosyayı görüntüle 1665392813986858938678793683842.jpg
Bu hatayi qliyorim hoccam pcyi tekrar başlattığım zaman o uygulamadan yaptım

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Büyük ihtimalle sistem dosyalarına zarar vermişsin. Size 2 yöntem sunabilirim.

1. Sıfırdan temiz format atmak
2. Sistemi onarmak

Sistemi onarmak için ;
İçinde windows olan bir usb belleği bilgisayara takarak başladın ve windows'u onar / kurtar seçeneği ile ilerleyin veya usb'i taktıktan sonra cmd ekranını açarak bcdboot c:\windows yazıp enter'a basın. Bu aşamalardan sonra tekrardan yazarsınız.

KS

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Büyük ihtimalle sistem dosyalarına zarar vermişsin. Size 2 yöntem sunabilirim.

1. Sıfırdan temiz format atmak
2. Sistemi onarmak

Sistemi onarmak için ;
İçinde windows olan bir usb belleği bilgisayara takarak başladın ve windows'u onar / kurtar seçeneği ile ilerleyin veya usb'i taktıktan sonra cmd ekranını açarak bcdboot c:\windows yazıp enter'a basın. Bu aşamalardan sonra tekrardan yazarsınız.
Hocam en iyisi format atayım. Home mu pro mu karat veremedim

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Aşağıda Windows 10 Home ve Pro arasındaki benzerlikler / farklılıklar mevcut. Karar verme sürecinde sana daha faydalı olacaktır.
1665398225545.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri