Disk Kutusundaki Harddiski Formatlama (ÇÖZÜLDÜ)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Trickster

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba forumdaki ilk başlığım, bir hatam varsa kusura bakmayın. Eski dizüstü bilgisayarımın harddiskini SSD ile upgrade ettim ve içinden çıkan 640GB WD Blue 2.5" harddiski USB 2.0 harddisk kutusuna takarak harici HDD olarak kullanmak istiyorum ancak bu harddiskin içinde windows yüklüydü. Şu anda kullandığım masaüstü bilgisayara usb ile taktığımda Bilgisayarım klasörüne 2 farklı bölüm geliyor; birisi sistem ayrıldı 100MB diğeri Yerel Disk 600GB. Bu harddiski şu an nasıl biçimlendirmem gerek? Format USBsi ile disk ayırma bölümüne kadar gelip oradan yapmak istedim ancak Delete ve Format seçenekleri inaktif. Eğer normal USB biçimlendirir gibi yapacaksam hangi bölüme yapmalıyım? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Quadro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Disk Kutusundaki Harddiski Formatlama

Biçimlendirilmiş bir biçimde tek parça haline getirmek istiyorsan ya da tek parça haline getirdikten sonra isteğine göre tekrar bölümlendirmek istiyorsan MiniTool Partition Wizard Free programını kullanabilirsin. Arayüzü sade ve kullanması kolay.

Programı buraya tıklayarak indirebilirsin..

KS

Trickster

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Disk Kutusundaki Harddiski Formatlama

Dediğiniz programı kullanrak Merge Partition uyguladım. Önce 2 parçayı temizledim sorna birleştirdim. Apply diyerek uyguladım, restart istedi. Onayladım restart sonrası bilgisayar açıldı ancak artık diski usbye taktığımda bilgisayarım klasörüne disk gelmiyor ama programdan baktığımda görünüyor ancak yine 100mb ve 600gb olarak ayrık.
I
I
I

EK1: Tekrar işlemi yaptım şu anda programda görünüyor temizlenmiş ve tek parça olarak duruyor ancak Bilgisayarımda görünmüyor.

EK2: Bilgisayar yönetiminden harf atadım şu anda tamamen temiz olarak görünüyor, içine dosya atabiliyorum. Yardımınız için çok teşekkür ederim ayrıca önerdiğiniz porgram çok güzel favori programlarıma ekledim bile :) Konu kilitlenebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri