Diske Kurulma Sırasında Yazılımı Bulamıyor

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Arkadaşlar merhaba,
Bugün format atayım dedim. ISO dosyasını indirip Rufus ile USB'yi ayarlardım. Kurulum kısmına giriyor yani dil ve win11 modelini seçiyorum. Kurulacak diski seçtikten sonra USB istiyor. Attığım resimde daha net görebilirsiniz belki anlaşılmamıştır. İki farklı USB ile denedim. Windows'un kendi aracı ile de denedim ama değişiklik yok.

Şimdiden teşekkürler.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
187
Cihaz laptop mu, yoksa masaüstü bir sistem mi?
m.2 SSD
ye kurmaya çalışıyorsunuz???
RUFUS ile usb ye yazdırırken; hedef sistem UEFI seçtiniz değil mi? Yani UEFI şeklinde olacak şekilde yazdırdınız.
Disk bölüm düzeni yine RUFUS ta Gpt seçtiniz. (Bunun sorunla ilgili bir önemi yok fakat yazdırmışken bu şekilde yazdırın diye bahsediyorum)

Bu sorunla ilgili çözüm önerileri gözüme çarptı. Bunları paylaşmak istiyorum.

Birincisi metin ve foto şeklinde çözüme yönelik açıklayıcı bilgiler:

İkinci kaynak videolu bir anlatım. Daha çok videonun ikinci bölümünde bahsediliyor:

KS

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Masaüstü bilgisayara ve dediğiniz gibi o seçenekler seçili. Kurulan disk m2SSD ve SSD ikisine de denedim.

Videoyu gördüm de benim sorunum bu değil. Diskler listeleniyor yani biçimlendirme silme kurma işlemleri aktif ama diski seçip kur dedikten sonra resimdeki hatayı alıyorum.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
187
WhatsApp-Image-2023-08-15-at-10.44.07-1024x768.jpeg

Bu aşamaya geliyorsunuz, burada sürücüyü-bölümü seçip yükle dediğiniz de mi hatayı alıyorsunuz?

KS

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Ekli dosyayı görüntüle 36302

Bu aşamaya geliyorsunuz, burada sürücüyü-bölümü seçip yükle dediğiniz de mi hatayı alıyorsunuz?
aynen öyle ustam. sorunu şansa çözdüm. farklı bir grupta başka birisi enter e basınca düzeldi yazmış. kurulacak sunucuyu seçtikten sonra alt sekmeden sürücü yükleye tıklamayıp direkt enter tuşuna basınca düzeliyormuş. böyle bir saçmalık için 5-6 saatir uğraşıyorum ne denir bilemedim. İlgin için teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri