Dizüstü bilgisayara ekran kartı

chtodncu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dizüstü bilgisayarımın ekran kartı berbat yeni bi ekran kartı takmak istiyorum fakat her bilgisayara takılıyor mu? Biraz nette baktım bu tarz ekran kartları pek satılmıyor gibi.

Mehmet Ali Topçu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
chtodncu' Alıntı:
Dizüstü bilgisayarımın ekran kartı berbat yeni bi ekran kartı takmak istiyorum fakat her bilgisayara takılıyor mu? Biraz nette baktım bu tarz ekran kartları pek satılmıyor gibi.

Kardeşim Dizüstü Hazır Pc Gibi Herşey Biryere hazırlanmış Yani Ekran Kartı , Ram , Anakart Gibi Donanımları Bence Masaüstü Bilgisayarlarda değiştirebiliyorsunuz. Dizüstüdede nadiren değişebilenler var bilemiyorum dostum

E

expert

Guest
Ram harddisk değiştirebilir hatta wifi kartı
Klavye de değiştirilir ama anakarta entegre

Olduğu için ekran kartı değiştirilemez sadece
Aynı çip takılabilir

mthndmr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dizüstü bilgisayarınızın içini açıp fotosunu atarsanız veya model söylerseniz ekran kartı takılıp takılmadığını söyleyebilirim, bilgisayardan bilgisayara değişiyor

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Eski bir modelse değiştirmen imkansız. Anakarta entegreli olduğu için yeni alacağın ekran kartının boyutuda aynı olmalı. Tabi laptop daha zahmetli olacağı için maliyet artacak. Yeni ekran kartı ücreti + işçilik ücreti dersen üstüne biraz daha ekleyip yenisi al :D

LevyeGGTR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eğer dizüstü bilgisayarının kasasına uyan (tüm giriş çıkışları aynı yerlerde bulunan) anakart bulabilirsen direk anakartı değiştırebilirsin ama sanmam..Tüm masaüstü pclerde anakart değişebilir ama dizüstünde bu durum biraz zor hele hele monster veya alienware marka dizüstün yoksa bu durum imkansız gibi birşey..

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri