Donanım hakkında bilgi öğrenmeye nasıl başlarım?

Logic-Mth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Genel donanım hakkında bilgi öğrenmek için nereden başlamak gerekiyor?
Yazılım olarak az çok birşeyler biliyorum

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Donanım merakla olur. Sürekli yeni çıkan şeylere bakın. Orada aklınıza takılan bu ne ki dediğiniz her şeye google dan bakın yavaş yavaş oturur :)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,200
Video da izlemek öncelik olmalı detayları öğrenmeniz şart. Ondan sonra böyle kendi bilgisayarınızı açarak başlayabilirsiniz. Tabii ki tüm parçaları sökün demiyorum. İlk etap için mesela "Bilgisayar nasıl temizlenir ?" sorusunun cevabını kendi bilgisayarınızda arayın. Fanları sökün sonra geri takın, ekran kartının yuvasını inceleyin yavaş yavaş oturacaktır :)

KS

Logic-Mth

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
eski laptopta fan temizliği ,power düğmesinin şerit kablosu değiştirmişliğim var tabi ama
sizlere de bir sorayım dedim
böyle sağdan sağdan devam edeyim o zaman :cool:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,200
Logic-Mth' Alıntı:
eski laptopta fan temizliği ,power düğmesinin şerit kablosu değiştirmişliğim var tabi ama
sizlere de bir sorayım dedim
böyle sağdan sağdan devam edeyim o zaman :cool:

Eğer mümkünse donanım üretimi yapan bir yerde 1 ay kadar çalışmanı tavsiye ederim. O şekilde çok kolay öğrenebilirsin ufak bir "staj" gibi diyelim. 2008 yılında Crea firmasında AR-GE'de staj yapmıştım çok işime yaramıştı. Tüm üretim süreçlerini öğrendiğim gibi, montajda da bulunmuştuk..

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
donanım hakkında birşeyler öğrenmek istiyorsan bol bol okuman lazım terimlere yavaş yavaş alışırsın örneğin son model bir gpu ekran kartına bak özelliklerini oku atıyorum 1080 bunun başka markada karşılığı ne başka markalarda asus ile msi arasındaki fark ne bunlara bak ihtiyacın olan parçalara bak alışırsın zaten öğrenirsin

E

expert

Guest
donanım öğrenmek istiyorsan pratik yapman lazım pratik yoksa unutkanlık çok olur

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri