Dönüştürücü

Velous

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar monitörümü değiştirdim ve eski monitörümü 2. monitör olarak kullanmak istiyorum fakat 2. vga çıkışım yok eğer bi bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz yada game portu serial portu veya serial portu vga portuna dönüştürücü bir aparat satılıyormu ben biraz bakındım fakat sanırım bulamadım varsa da yardımcı olursanız sevinirim.

2 kere serial port yazmışım kusura bakmayın

KS

Velous

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
şimdi siz ne istiyorsunuz hdmı to vga mı ?
1670510168663.png

Şurda Görmüş olugun serial portu,Lpt1 Printer Portu yada Game portu vga'ya dönüştürücek birşey arıyorum hdmı to vganın ne oldugunu bilmiyorum bu arada çok anlayan birisi değilim

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
KS

Velous

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Harici ekran kartınız yok sadece anakart üstünde tek çıkışınız var doğru mu anladım.
Aynen usta ekran kartım yok param olmadığı için tek eksiğim o zaten öğrenci adamız
alamadım çer çöp birşey alacağıma para biriktirip alırım dedim 3 4 ay oldu toplayalı sistemi bi ekran kartım yok onuda halledicem umarım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Aynen usta ekran kartım yok param olmadığı için tek eksiğim o zaten öğrenci adamız
alamadım çer çöp birşey alacağıma para biriktirip alırım dedim 3 4 ay oldu toplayalı sistemi bi ekran kartım yok onuda halledicem umarım
Bir şey olmaz biz de benzer yoldan geçtik hala da sıkıntı yaşıyoruz. Video çıkışı olmadığı için bildiğim yok ekran çoklayıcı olmuyor diğer çıkışlardan. Ama vga çoklayıcı var ve işini görür muhtemelen. Hangisi iyi bilmiyorum.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
248
Sadece iki ekranda aynı görüntüyü alabilirsin tek görüntü çıkışıyla. O da VGA çoğaltıcı kullanarak. Birebir aynı ekranları yansıtmış olursun. İş görmez yani. Ama iki ekranda da iki ayrı masaüstü kullanamazsın. Her halukarda iki görüntü çıkışı olmalı veya daisychain destekleyen DVI port çıkışı olmalı. Bu bahsettiğim DVI port çıkışı, uyumlu monitör ve kabloyla monitörleri birbirine bağlama yöntemiyle 3 monitöre kadar ayrı masaüstü imkanı sağlıyordu.

KS

Velous

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sadece iki ekranda aynı görüntüyü alabilirsin tek görüntü çıkışıyla. O da VGA çoğaltıcı kullanarak. Birebir aynı ekranları yansıtmış olursun. İş görmez yani. Ama iki ekranda da iki ayrı masaüstü kullanamazsın. Her halukarda iki görüntü çıkışı olmalı veya daisychain destekleyen DVI port çıkışı olmalı. Bu bahsettiğim DVI port çıkışı, uyumlu monitör ve kabloyla monitörleri birbirine bağlama yöntemiyle 3 monitöre kadar ayrı masaüstü imkanı sağlıyordu.
anladım sanırım 2 monitöründe çözünürlükleri aynı olmalı yoksa yansıtma olmuyor anlaşılan olmayacak teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri