Dp No Signal Hatası Çözümü Okuyun Mutlaka İşinize Yarayacaktır.

BADQAT_Streamer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar iyi günler geçtiğimiz günlerde böyle bir sorunla karşılaştım çözümü bulmak için bayağı uğraştım edindiğim bilgileri sizlerle paylaşacağım umarım işinize yarar.

Bilgisayarımı normal bir şekilde kapatmıştım ertesi gün açtığımda ekranda DP no signal hatası aldım ve monitörde görüntü yoktu. Monitörü kasayı ve Display port kablomu kontrol ettim herhangi bir sorun yoktu. Bir ihtimal kabloda sorun oalbileceğini düşünüp kabloyu denetmek için bilgisayarcıya götürdüm kablo deneme işlemi falan yapamayacaklarını söylediler mecburen yeni bir kablo aldım denedim. Sorun halen aynı şekilde devam ederken 50 liralık kabloyu 90 liraya almış bulundum :D
Kasayı incelerken anakartımın (B450M) üzerinde beyaz bir ışık farkettim ne olduğunu öğrenmek için 2 saat kadar forumlarda gezdim en sonunda yabancı bir forumda çözümü buldum. O beyaz ışık biosun güncelleme alıp uygulayamaması gibi bişeymiş anladığım kadarıyla. Anakart üzerindeki bios pilini ( youtube kanallarında nasıl çıkarılacağı gösteriliyor basit işlem bilgisayarcıya gitmenize gerek yoktur ) çıkarıp 1 dk bekleyip geri takınca bios kendini sıfırlıyormuş ve sorunumuz çözülmüştür geçmiş olsun. :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri