Dubleks Evde Powerline Adaptör Kullanımı

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
İyi günler,

Wifi bağlantısından memnun olmadığım için PowerLine adaptör kullanmayı düşünüyorum birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

3 oda da kullanacağım. Salon, üst kat, benim odam. Ev geniş o yüzden Wi-Fi sıkıntı yaratıyor, oyunlarda kopmalar oluyor, babam üst kattan çalışamıyor. Wi-Fi güçlendirici almak yerine bunu almayı düşündüm, evdeki internet hızı 20Mbps ve güçlendiriciler ile tekrarlarsam hız daha da düşebilir. Zaten 20Mbps zor geliyor, bu hızı daha fazla kaybetmeden bu işi en sağlıklı ve sağlam yoldan halletmek istiyorum. Alt katta sorun olacağını düşünmüyorum ama üst katın sigorta kutusu ayrı.

Bu bağlantıda sorun çıkartır mı? Çıkartırsa ne gibi bir şey almak lazım? Ve farklı model cihazlar birbiriyle çalışır mı? Üst kata Wi-Fi yayan özellikte olanından, diğer 3'ünü ise normal en ucuz tekli olanlardan almayı düşündüm.

Bu iki paketten almayı düşündüm, 1 Wi-Fi'li ve 3 tane aynı olan normal adaptör olacak elimde, bu 3 tanenin birbirinden farkı var mı yani biri özellikle modeme takılan gibisinden bir özelliği var mı yoksa hepsi aynı mı? Teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri