Eğitim sistemi ve yanlış izlenen yollar

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar Türkiye de eğitim sistemi başlı başına yanlış bunu herkes biliyor zaten 
bense bizi etkileyen bir yanlısı ve haksızlığı burada dile getireceğim

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Türkiye sağlık sektöründe baya ilerledi buna bağlı olarak sağlık personeli ihtiyacı da arttı 
ve devlet bunun için kendince bir çözüm üretti ve özel sağlık meslek liseleri açılması iççin teşvik ve kolaylık sağladı daha ne bunun neresi yanlış diyeceksiniz ama bundan öyle bir yararlandılar ki Türkiye'nin her yerinde çok sayıda bu okullardan açıldı ve parası olan herkes bu okullara gitti sona devlet baktı alabileceğinden kat kat daha fazla sağlık personeli yetişiyor bu okulların açılmasını kısıtladı peki bu yeterlimi hayır sonra lisede att hemşire ve diğer bölümleri kapattı ve yeni bir alt bölüm açtı hasta bakıcı bölümü normalde 6 ay eğitim gördükten sonra olunan hasta bakıcı artık 4 senelik lise öğrenimi görmek zorunda 
 bu okullarda eğitim in kalitesiz olduğu gibi öğrencilerine uçuk kaçık rakamlarla notlar verildi bizim ter dökerek çalışarak aldığımız notlardan daha fazlasını beleşten aldılar ve bizim lisenin bir güzelliği olan üniversiteye sınavsız geçiş hakkımızı bu puanlarla önleyerek hakkımızı yiyorlar ben açıkça söyleyeyim ki bu özelden çıkan sağlıkçının sağlık bilgisine güvenmem  
ayrıca zaten atanmamız zor atanamazsak bir özel hastaneye girer çalışırım devrini de bitiriyorlar çünkü özel hastaneler kendi personelini kendi açtığı özel liselerden karşılıyor 

ayrıca oda yetmezmiş gibi bir daha hakkımızı yediler normalde ambulansta bulunan sağlık personelleri hem şöförlük yapıyordu hemde görevini şimdi taşeron şoför diye bir şey çıkardılar adam 3-4 ay bilmem kaç saatlik eğitim alıyor normal vatandaşın ehliyet alırken öğrendiği ilk yardım bilgisi  alıyor sonra sınav falan olmadan ambulans şoförü oluyor ve bizimle aynı şartlarda biz 4 sene tonla ders görüyoruz adam kısa sürede bizle eş değer işi kapıyor ve zaten alımı az olan att lerin alımını daha da azaltıyor ve verilen hizmetin kalitesini düşürüyor yaptığı şoförlükten başka bir şey değil bu da bizim canımızı çok sıkıyor bu ülkede bu konularda çok haksızlık yapılıyor umarım bu sistem düzelir de başkalarıda mağdur olup ezilmez

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
Geçtiğimiz günlerde yaşadığım haksızlığı yazsam roman olur gerçekten. Bununla ilgili bir video çektik yarın yayınlayacağız inşallah. Türkiye'de o kadar çok saçma sistem var ki değişmesi en az 30-40 yıl alacak şeyler var. Eğitim sisteminden tut, çalışma sistemine, özel sektörden tut, kamu kuruluşlarına kadar kaynıyor..

Sizin başınıza gelen de tabii ki hak yemekten başka bir şey değil. Sen 4 sene oku ondan sonra görevine başla, başkası gelsin kolay yoldan oh ne ala.

KS

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
OceanLaB' Alıntı:
Geçtiğimiz günlerde yaşadığım haksızlığı yazsam roman olur gerçekten. Bununla ilgili bir video çektik yarın yayınlayacağız inşallah. Türkiye'de o kadar çok saçma sistem var ki değişmesi en az 30-40 yıl alacak şeyler var. Eğitim sisteminden tut, çalışma sistemine, özel sektörden tut, kamu kuruluşlarına kadar kaynıyor..

Sizin başınıza gelen de tabii ki hak yemekten başka bir şey değil. Sen 4 sene oku ondan sonra görevine başla, başkası gelsin kolay yoldan oh ne ala.

Aynen öyle sadece üretmek satmak almak yetmez insanların haklarını korumak mağdur etmemek adaletli eşit ve akıllıca hareket etmesi gerekiyor

E

expert

Guest
Türkiyeyi çok seviyorum benim ülkem atalarımızın kanı ile kazanıldı.
Ama kardeşim bir ülke bu kadar mı saçma bir hal alır
Biri de çıkar der ki herkes bizi örnek alıyor diyor gelde ölme Türkiye de yaşamak = torpil

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri