Ekran Kartı Çöplüğü

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Herkese merhaba,

Malum Etherium'daki düşüşten dolayı içine girdiğimiz durum. Şuan eth 1210 dolar seviyesinde yani çalışan kart masrafını çıkaramaz seviyede. Şimdi sıra biz oyunculara geldi sıra. Arkadaşlar ucuza buldum diye panikle kart almaya kalkmayın. Piyasa çok hızlı bir şekilde düşüyor ve bu bir yerde sabitlenecek.

Sıfır cihazların fiyatları çok değişmiyor ama artmıyor da 2.eldeki bu düşüş sayesinde. Güzel günler göreceğiz güneşli günler :). Tavsiyem kart alacaklar sakince beklesin her ilana atlamasın. Cihazı görmeden veya güvenli ödeme platformları dışında alışveriş yapmayın. Şuan tam dolandırıcılar için ekmek kapısı.

• NOT: Sakin kalmamın sonucu kasım ayında 13.500TL'ye sattığım RTX 2070 SUPER X Trio'nun dolarda duran parasına şuan 3070 ROG White ve işlemci alabiliyorum ama beğenmiyorum çünkü daha da düşecek. :)

do not interfere

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
FED piyasadan dolarları çekme kararı aldı, bu da şu demek, doların 50TL olması yakındır, kesinlikle ytd değildir fakat açmış olduğunuz konuya katılmıyorum :)

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Hocam söylediğiniz konuya yarı katılıyorum. Türkiye'de dolar kuru diye bir gerçek var. Artmaya devam ettiği sürece kaymağını yurt dışı yer kartların fiyatı düşünce ama biz cama ekmek banmaya devam ederiz. Dolar arttıkça kartların fiyatları düşse de, aradaki makası kapatıyor.

KS

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Farklı bir bakış açısı ama bu işi doların tek başına kurtarabilecegini düşünmüyorum tabi türkiyede her sabah yeni bir sürprizle uyanabiliyoruz ama son birkaç aydır gidişat aşağı yönde ilerliyor.2.el piyasasını şuan dolar belirleyemeyecek sadece eth belirleyecek çünkü haddinden fazla kart var madenlerde.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Farklı bir bakış açısı ama bu işi doların tek başına kurtarabilecegini düşünmüyorum tabi türkiyede her sabah yeni bir sürprizle uyanabiliyoruz ama son birkaç aydır gidişat aşağı yönde ilerliyor.2.el piyasasını şuan dolar belirleyemeyecek sadece eth belirleyecek çünkü haddinden fazla kart var madenlerde.

Doğru özellikle ikinci elde patlama yaşanabilir. Kart çoğaldıkça herkes fiyatını düşürmeye devam edecek. Artık zarar eden eder yaptıkları kâr yeter bence :D

Umit88

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
41
Ekran karti icin bekleyip, ama parayi dolara cevirerek , gorecegiz bakalim nereye gidecek fiyatlar.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Herkese merhaba,

Malum Etherium'daki düşüşten dolayı içine girdiğimiz durum. Şuan eth 1210 dolar seviyesinde yani çalışan kart masrafını çıkaramaz seviyede. Şimdi sıra biz oyunculara geldi sıra. Arkadaşlar ucuza buldum diye panikle kart almaya kalkmayın. Piyasa çok hızlı bir şekilde düşüyor ve bu bir yerde sabitlenecek.

Sıfır cihazların fiyatları çok değişmiyor ama artmıyor da 2.eldeki bu düşüş sayesinde. Güzel günler göreceğiz güneşli günler :). Tavsiyem kart alacaklar sakince beklesin her ilana atlamasın. Cihazı görmeden veya güvenli ödeme platformları dışında alışveriş yapmayın. Şuan tam dolandırıcılar için ekmek kapısı.

• NOT: Sakin kalmamın sonucu kasım ayında 13.500TL'ye sattığım RTX 2070 SUPER X Trio'nun dolarda duran parasına şuan 3070 ROG White ve işlemci alabiliyorum ama beğenmiyorum çünkü daha da düşecek. :)
6900Xt im ve 6700Xt im var şuan bile karlı.
Ve suan düşük bile olsa eth elbet artacak o zmn zarara bile olsa kazarsak sonra parası çıkacak.

KS

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
6900Xt im ve 6700Xt im var şuan bile karlı.
Ve suan düşük bile olsa eth elbet artacak o zmn zarara bile olsa kazarsak sonra parası çıkacak.
Hocam elektrik parasını çıkarmıyor yani zarar ediyorsa niye kazılsın ki.Bu zararına kazarımcıların mantığını çözemedim :).Git elektrik parasına eth al o zaman.
Neyse sen kazmaya devam et bu sırada eth ve kartının fiyatı düşüyor zaten çıkarırsın elbet :D.

Son düzenleme:
KS

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
kart.png

KS

ozkanfe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İlan benim degil yanlış anlaşılmasın an itibariyle kart fiyatlarının düşme şekli

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Çok saldirganca söylem herkes açgözlü gibi para avinda değil. Azicik asim kaygisiz basim diyen de cok. Ne kadar kazanirsan kazan zamani satın alamazsin genclikte oyun oynamayacak da napacak.

Moderatörün son düzenlenenleri:

koreyy85

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
bizi vuran sadece dolar değil, asıl önemli olan ürünlere ödediğimiz vergilerdir.
vergileri %1 e çeksinler bak çiçek gibi herkes alır kullanır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri