Ekran Kartı Devre Dışı Kaldı Görüntü Gelmiyor

arda7744

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Aygıt yöneticisinde yanlışlıkla ekran kartının eski sürümüne geri dön seçeneğine tıkladım sonra ekran kartım devre dışı kaldı görev yönetici de aygıt yöneticisinde hiçbir yerde ekran kartım aktif değil gözükmüyor pcyi yeniden başlatmayı denedim bu seferde kasa açılıyor monitöre görüntü gelmiyor ne yapmalıyım?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
239
İşlemci grafik desteği var mıydı?

Birkaç madde halinde çözüm önerilerini deneyin bakalım ne sonuç alacaksınız.

1. Grafik Kartını Sıfırlayın :
    - Bilgisayarınızı tamamen kapatın.
    - Kasayı açın ve grafik kartını yeniden yerleştirin. PCIe yuvasından çıkarın ve ardından sıkıca yeniden takın.
    - Anakartınızda entegre grafik varsa, grafik kartını çıkarın ve monitörü doğrudan anakartın video çıkışına bağlayın.
  2. CMOS'u Temizle :
    - Bilgisayarı kapatın ve fişini çekin.
    - Anakart üzerindeki CMOS pilini bulun (küçük, yuvarlak bir pil) ve yaklaşık 5-10 dakika çıkarın. Bu, BIOS ayarlarını varsayılanlara sıfırlayacaktır.
    - Pili tekrar takın, bilgisayarı fişe takın ve açın.
  3. Güvenli Modda Önyükleme :
    - Ekran hala çalışmıyorsa, Güvenli Modda önyüklemeyi deneyin. Bu bazen grafik kartını yeniden etkinleştirmenize olanak tanıyabilir.
    - Bunu yapmak için, bilgisayarı açın ve F8Gelişmiş Önyükleme Seçeneklerine erişmek için (veya sisteminiz için uygun tuşa) tekrar tekrar basın. Listeden "Güvenli Mod"u seçin.
  4. Sürücüleri Yeniden Yükleyin :
    - Bir ekran almayı başarırsanız, grafik sürücülerinin düzgün bir şekilde yüklendiğinden ve güncellendiğinden emin olun. Bunu, üreticinin web sitesinden en son sürücüleri indirerek yapabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

• Son mesajlar

Geri