ekran kartı fanları dönmüyor

ByeBye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
iyi günler yeni bir ekran kartı aldım rx 6600 bilgisayara takıp sistemi başlattım fanlar cayır cayır dönüyor sonra sürücüyü kendi resmi sitesinden indirip kurdum kurulumdan sonra sistemi yeniden başlattım. bilgisayar açıldığında ekran kartının fanları duruyor fan hızı sıfır görünüyor mesela dota 2 açıyorum fps 70 80 de duruyor eski bir ekran kartı taktım 750ti onda 120 fps veriyor. ne yaptıysam olmadı uygulama üzerinden fanları manuel e çektim yine çalışmadılar

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
iyi günler yeni bir ekran kartı aldım rx 6600 bilgisayara takıp sistemi başlattım fanlar cayır cayır dönüyor sonra sürücüyü kendi resmi sitesinden indirip kurdum kurulumdan sonra sistemi yeniden başlattım. bilgisayar açıldığında ekran kartının fanları duruyor fan hızı sıfır görünüyor mesela dota 2 açıyorum fps 70 80 de duruyor eski bir ekran kartı taktım 750ti onda 120 fps veriyor. ne yaptıysam olmadı uygulama üzerinden fanları manuel e çektim yine çalışmadılar
Hocam pinleri tam taktınız mı, boşta yer kaldı mı anakart üstünde. Uygulama yükledikten sonra olduysa ddu ile silip whql drive yükleyin. Muhtemelen düzelir.

KS

ByeBye

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
cevabınız için teşekkür ederim fakat ddu ile silip whql olarak tekrar kurdum bağlantıları doğru yaptığımı düşünüyorum çünkü ekran kartı sürücüsünü kurmadan önce fanlar dönüyor.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
cevabınız için teşekkür ederim fakat ddu ile silip whql olarak tekrar kurdum bağlantıları doğru yaptığımı düşünüyorum çünkü ekran kartı sürücüsünü kurmadan önce fanlar dönüyor.
Bazen pinlerin bir kısmı boş bırakılabiliyor diye sordum. Fanlar belirli sıcaklığa kadar çalışmaması normal olabiliyor ama fps düşmesi ve devreye girmemesi tuhaf.
Ekran kartın montajını yaptıktan sonra, bilgisayarın güç kablosunu çekip 3 saniye kadar güç tuşuna basılı tutun. Sonrasında bir deneyin belki olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri