60.000 TL ve üstü Ekran Kartı Hariç 80.000 TL Bütçe

Greyface

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
İşlemci
İntel İ9 14900K
Ekran Kartı
Asus rog 4080 super oc
Herkese selamlar,

Yeni bir sistem toplama sürecindeyim. Şu an sadece elimde ASUS 4080 ROG super OC ekran kartı mevcut. Bu ekran kartı üzerinden beyaz ağırlıklı bir sistem toplamak istiyorum. Beni uzun süre sorunsuz götürebilecek bir sistem için bileşen tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Yazılım programlama ve üst seviye oyunlar oynamak için kullanacağım.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
14900K dan vazgeçin O işlemciyi soğutamazsınız Isındığı içinde frekans düşürüyor.
Ryzen isterseniz,7800X3D gibi dünyanın en güçlü oyun işlemcisiile bi makina toplarız.Ne dersiniz.

KS

Greyface

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Tabiki tüm fikirler değerlendirilmeye değer

Exhos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Herkese selamlar,

Yeni bir sistem toplama sürecindeyim. Şu an sadece elimde ASUS 4080 ROG super OC ekran kartı mevcut. Bu ekran kartı üzerinden beyaz ağırlıklı bir sistem toplamak istiyorum. Beni uzun süre sorunsuz götürebilecek bir sistem için bileşen tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Yazılım programlama ve üst seviye oyunlar oynamak için kullanacağım.
Hocam sağlam bütçeniz var bu yüzden ben öylesine bir sistem oluşturdum bence baya iyi oldu 70k burası

KS

Greyface

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam sağlam bütçeniz var bu yüzden ben öylesine bir sistem oluşturdum bence baya iyi oldu 70k burası
Teşekkür ederim işlemci konusuna net karar veremediğim işin anakarttada netleşemiyorum ama sistem güzel duruyor . Dün asus gt502 kasa ve 6 adet tf120 argb fan siparişide vermiştim onlarda hazır

Arkadaşın dediği gibi ısınma problemi kafamı karıştırıyor çok fazla . 360mm bile sorun çıkarır mı sorusu aklımda hep

Exhos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Teşekkür ederim işlemci konusuna net karar veremediğim işin anakarttada netleşemiyorum ama sistem güzel duruyor . Dün asus gt502 kasa ve 6 adet tf120 argb fan siparişide vermiştim onlarda hazır
Hocam zaten kasa vs size kalmış bence gayette güzel bir seçim olmuş işlemciye gelince yazılım proglamlama yazmışsınız ama bunlarla ne kadar uğraştınızla alakalı
eğerki yazılım proglamlama ile ileri düzeyde uğraşmıyorsanız önerim amd tarafında 7950x3d dir.Isınmaya gelince malesef i9 14900k düzeyinde bütün işlemciler 7950x gibi zaten çok ısınıyor performanslı bir soğutma sistemiyle kullanmak şart paylaştığım sistemdeki gibi

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
mis gibi olmuş dilersen custom sıvı soğutmada yaparsın bu paraya

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
KS

Greyface

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Çok teşekkür ediyorum hepinize verdiğiniz değerli bilgiler için . Çok işime yarayan kıymetli bilgilerdi . Bu bilgiler ışığında netleştiricem sistemi

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
intelin soketlerinin gücünü bilmiyorsunuz i5 8600k r5 5500 ile kıyaslanabiliyor. birisi 2017 diğeri 2022 işlemcisi

Ali sağlam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Ali sağlam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
beya

beyaz istediğini görmedim ancak böyle bir bütçede Intel daha mantıklı olacaktır sonuçta para var
1718815568342.png

Ali sağlam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9

Arkadaşın dediği gibi ısınma problemi kafamı karıştırıyor çok fazla . 360mm bile sorun çıkarır mı sorusu aklımda hep
kaliteli bir soğutucu ve kasa ile sorun çıkarmaz.

yok usta okumadım anlamında dedim yoksa yazmış adam

KS

Greyface

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Sistemi ne zaman alacaksınız ?
Maksimum bütçeniz nedir ?
Sistemi ne için kullanacaksınız ?
Merhaba, sistemi en kısa zamanda toplamak istiyorum. Ekran kartı, kasa ve harici fanlar mevcut onun dışında diğer parçalar için ortalama 80 k ayırdım. Sistemi oyun , yazılım geliştirme belki ilerde yapay zeka üzerine çalışmalarda kullanmayı düşünüyorum

kaliteli bir soğutucu ve kasa ile sorun çıkarmaz.

yok usta okumadım anlamında dedim yoksa yazmış adam
Teşekkür ederim bende araştırmalarımda karmaşa görüyorum ama çoğunluk soğuttuğu yönünde

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri