Ekran Kartı İbareleri nelerdir?

furkandemirci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Hocam merhaba bir sorum var.

Ekran kartlarında yer alan bazı ibareler dikkatimi çekiyor bunlar nelerdir? Gaming oc veya ventus gibi ifadeler sadece markaların isimlendirmesi yoksa bir anlamları var mı?

İşte mesela anakartlarda bulunan A serisi amd için en düşük H serisi intel için en düşük gibi bir şey ifade ediyor mu yoksa marka isimlendirmesi mi? çünkü fiyat farkı da oluyor bu kartlarda.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Hocam merhaba bir sorum var.

Ekran kartlarında yer alan bazı ibareler dikkatimi çekiyor bunlar nelerdir? Gaming oc veya ventus gibi ifadeler sadece markaların isimlendirmesi yoksa bir anlamları var mı?

İşte mesela anakartlarda bulunan A serisi amd için en düşük H serisi intel için en düşük gibi bir şey ifade ediyor mu yoksa marka isimlendirmesi mi? çünkü fiyat farkı da oluyor bu kartlarda.
Markaların modelleri

KS

furkandemirci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Hocam aklındaki modeller nedir yazarsan bir sıralama yapabilirim
hocam anlamak için soruyorum mesela tuf 4070ti ile rog 4070ti arasındaki farkı pek bilmem ama tuf 4070 ti oc 24k lara varken rog 4070ti oc 27lerden başlıyor. şimdi buradaki fark birisinin rog olması bunu anlayabiliyorum.

ama mesela 4070ti için msi suprimx, gamingx trio veya vetus arasındaki fark nelerdir. Resmi hepsi aynı kart için düşünürsek yorumlarını alabilirim.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-01-18 202754.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-18 202754.png
    234 KB · Görüntüleme: 8

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
hocam anlamak için soruyorum mesela tuf 4070ti ile rog 4070ti arasındaki farkı pek bilmem ama tuf 4070 ti oc 24k lara varken rog 4070ti oc 27lerden başlıyor. şimdi buradaki fark birisinin rog olması bunu anlayabiliyorum.

ama mesela 4070ti için msi suprimx, gamingx trio veya vetus arasındaki fark nelerdir. Resmi hepsi aynı kart için düşünürsek yorumlarını alabilirim.
Genelde öne çıkan fark kartın soğutması. Sıralama yaparsak Ventus - X Trio - Suprimx

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
Anakart larda Z serisi b serisi gibi seriler sadece isimden ibaret değil, isterseniz açıklayabiliriz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri