Ekran Kartı Mavi Ekran

mahmutali

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba 8 9 ay önce bilgisayarımda (laptop) oyun oynuyordum ve yatma zamanım gelmişti. Bende oyundan cıkıp PC'yi kapatmadan direkt kapağını indirdim. Sabah açtığımda ekranıma bir uyarı geldi.

1687460599099.png

Yukarıda gösterdiğim gibi ve bende ne oluyor falan filan deyince PC bir anda donmaya başladı. Ne yaptıysam düzelmedi y. Eniden başlattım olmadı. Format attım olmadı. Sonra dayıma götürdüm. Bir şekilde yaptırdım. Ama ekran kartına bir şey olmuştu. O yüzden ekran kartı driverini yüklemeyip bu driveri kurdu;

1687460732992.png

Sonra 3 4 ay geçtikten sonra okuluma bilgisayar hocama götürdüm. O da format attı. Mavi ekran yedi. Bir driver de sorun var dedi bilgisayarın sürücülerini tek tek kurdu ve mavi ekran veren sürücüyü buldu. Ekran kartıydı ve birkaç kere format attı. Otomatik Microsoft temel görüntü bağdaştılarını kurdu. Bilgisayar sonra evde internete bağlayıp 2 3 dakika sonra mavi ekran verdi.Bir daha format attım.
Windows güncellemelerini kapattım. Kapatırken de yine ekran kartını kurdu. Ama tam değil. Şu an güncellemeler kapalı.

1687460997498.png

Bana Bilgisayar hocam dedi ki ya tamriciye götürmelisin ya da internetten bilgisayara uygun ekran kartını alacaksın dedi. Bende internetten baktım satılmıyordu.

Tamirciye götürmeden bir şey yapabilir miyim sizce düzeltebilir miyim? Bigisayarın linki;

Pc ismi: Lenovo IdeaPad s145-15ast
ekran kartı: amd Radeon 530
2020 de aldık
Garantisi bitti

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri