Ekran Kartı Önerisi

Ènochian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar,

Elimde saphhire rx590 ekran kartı var değiştirmeyi düşünüyorum,
3070 yada 3070 ti bir kart almayı düşünüyorum fakat elimde i5 9600k işlemci ve 600w bir psu mevcut 3 seri bu kartlardan birini alsam,

1. Darboğaz yaşar mıyım.
2. Psu yeterli gelir mi değiştirmek gerekli mi (gerekir ise 1.000tl civarı güzel bir psu önerisi rica edebilir miyim.),
3. Nvıdıa kartlardan 3070 yerine şu daha iyi olur dediğiniz bir ekran kartı tavsiyeniz olur mu?

Teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Amd kartlar şuan F/P açısından çok yerinde. Özellikle cuma günleri gaming gecesi ve yakşalan bayram indirimlerinde güzel ürünler bulabilirsiniz. Asusun geri ödeme kampanyasından haberiniz yoksa onuda söyleyeyim(Asusun belirlediği bazı ekran kartlarında geri ödeme mevcut forumda konusuda var)

işlemciniz ile 1080pde darboğaz yaşarsanız. 3070 / 6700xt ekran kartları ve üstlerindeki modeller en az 2k çözünürlükte kullanılmalı. Çünkü performans olarak 2k kartları bunlar. Eğer monitörünüz 2k ise darboğaz yemezsiniz. Psu kaliteli değil ise değişmekte fayda var onun için indirim bakarım en az 750w psu işinize yarar.

KS

Ènochian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Amd kartlar şuan F/P açısından çok yerinde. Özellikle cuma günleri gaming gecesi ve yakşalan bayram indirimlerinde güzel ürünler bulabilirsiniz. Asusun geri ödeme kampanyasından haberiniz yoksa onuda söyleyeyim(Asusun belirlediği bazı ekran kartlarında geri ödeme mevcut forumda konusuda var)

işlemciniz ile 1080pde darboğaz yaşarsanız. 3070 / 6700xt ekran kartları ve üstlerindeki modeller en az 2k çözünürlükte kullanılmalı. Çünkü performans olarak 2k kartları bunlar. Eğer monitörünüz 2k ise darboğaz yemezsiniz. Psu kaliteli değil ise değişmekte fayda var onun için indirim bakarım en az 750w psu işinize yarar.
Monitör 2k değil amd kart istemiyorum, o zaman daha düşük bir ekran kartı mı almak daha mantıklı, önerebileceğiniz marka model var mıdır?

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Monitör 2k değil amd kart istemiyorum, o zaman daha düşük bir ekran kartı mı almak daha mantıklı, önerebileceğiniz marka model var mıdır?
Bulduğunuz model ve fiyatına göre değişir. 3060(yüksek model ise) yada 3060ti alırsanız darboğaz pek olmaz sadece 3060ti biraz olur. En azından güncelde kalmış olursunuz. Tavsiye olarak Rog/Tuf/Gaming OC/Aorus/Gaming z ve x tepe modeller. Ancak fiyatı iyi olursa diğer kartlar da düşünülebilir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
RX 6600/RTX 3060 kartları alınabilir. Ancak bazı oyunlarda darboğaz olabilir, net emin değilim ama eğer olursa, işlemci K serisi olduğu için OC yaparsanız işlemciye darboğaz sorunu olmayacaktır.

KS

Ènochian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
RX 6600/RTX 3060 kartları alınabilir. Ancak bazı oyunlarda darboğaz olabilir, net emin değilim ama eğer olursa, işlemci K serisi olduğu için OC yaparsanız işlemciye darboğaz sorunu olmayacaktır.
Bu iki kart arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz.

bu kart herhangi bir seri mi yoksa ayrı bir kart mı? (TUF-ROG s. gb.)

diğer kartta bu.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Bu iki kart arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz.

bu kart herhangi bir seri mi yoksa ayrı bir kart mı? (TUF-ROG s. gb.)

diğer kartta bu.
İlk attığınız link düz Asus Dual ikincisi ROG serisi ama 3060Tİ daha güçlü bir kart onu almanızı tavsiye ederim. Hocamın dediği gibi biraz darboğaz olur ama grafikleri ve çözünürlüğü arttırarak veya OC yaparak darboğazı azaltabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
DUAL olan model daha üstün yonga sebebiyle daha avantajlı bir kart. Kartın tipine değil performansına para harcayın derim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri