ekran kartı sorun

Ali Kılınç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
selamlar nvdia görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarı ile kurtuldu hatası alıyorum aylardır laptop kulkanıcısıyım temiz ekran kartı kurulumu yaptım düzelmedi pc yi temizleyip macun yeniledim düzelmedi format attım düzelmedi windows aero ve flash player donanım hızlandırma kapattım düzelmedi bunun çözümünü bilen yardımcı olabilecek birisi varmı acaba

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri bu konumdan Yüksek performans seçin ve yanındaki Plan ayarlarını değiştir kısmına tıklayın. Açılan pecerede Gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın ve PCI Express / Bağlantı Durumu Güç Yönetimi ayarının altındaki ayarın Kapalı olduğundan emin olun.

Masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Control Panel ayarlarını açın. Açılan pencereden 3D Ayarlarının Yönetilmesi ayarlarından sağ orta menüden Genel sekmesi altında Güç yönetimi modu ayarını Maksimum performansı tercih et yapın ve Uygula deyin.

Tüm bunlar neticesinden sistemi yeniden başlatıp deneyin. Bu arada bunlar işe yaramaz ise önce DDU yazılımı ile sürücünüzü kaldırıp güncel sürücüyü sonra kurun ve yukarıdaki NVIDIA ayarlarını tekrar uygulayın.

DDU Yazılımı

DDU Video Anlatımı

KS

Ali Kılınç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
iki adet nvdia 755m ekran kartı var bilgisayarda 2. sini devre dışı bırakınca fps artışı oluyo normalmi 1. yi devre dışı bıraktığımda diğeri 7 fps falan veriyor acaba diğer ekran kartı çalışmıyormu ondan sorun yapıyor olabilirmi fotoğraf atmayı bulamadım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ali Kılınç' Alıntı:
iki adet nvdia 755m ekran kartı var bilgisayarda 2. sini devre dışı bırakınca fps artışı oluyo normalmi 1. yi devre dışı bıraktığımda diğeri 7 fps falan veriyor acaba diğer ekran kartı çalışmıyormu ondan sorun yapıyor olabilirmi fotoğraf atmayı bulamadım

2 ekran kartı olduğunu söyleseydiniz baştan söylerdim sorun ne diye. Birincisi 2 ekran kartı NVIDIA tabanlı yani SLI kullanıyorsunuz sistemde bunda şöyle bir durum var her oyun 2 kartı yani SLI sistemi kullanmaz yada kullanamaz. Günüzümüz kartlarında ve oyunlarında bile SLI kullanan oyun sayısı bir elin 5 parmağını geçmiyor. FPS artışnın sebebi bu. 2. olarak ise bir ayar yapmanız gerekebilir ona bir bakın. NVIDIA denetim masası ayarlarında SLI adında bir ayar olmalı en tepede 3. sırada olması gerek. 3D ayarlarının yönetilmesi altında SLI ayarı devre dışı ise aktifleştirin.

KS

Ali Kılınç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sli ayarı aktif ama hala aynı sıkıntı devam etmekte 5 senedir kullanıyorum laptopu 1 2 aydır var bu sıkıntı ve nedenini hala çözemedim can sıkıyor artık bu hata

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri