Ekran Kartı Yetersizliği

NNanya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, sistem özelliklerim :
Anakart MSI B450 GAMING PLUS
Ekran kartı MSI RTX 2070 GAMING 8G
İşlemci AMD R5 5600
Ram Corsair vengeance 2x8 GB 3000 MHZ Ram

Sistemim özellikle ekran kartına yük bindirilen oyunlarda izlediğim videolardan daha düşük fpsler veriyor bana, bunu uzun süre umursamadım fakat bugün userbenchmark üzerinden bir sistem testi yaptım diğer bütün parçalarım ortalama ve ortalama üstü değerler verirken ekran kartımın sonuçları dikkatimi çekti. Ekran kartı sonuçlarımı da ekte paylaşıyorum sizce bunun sebebi nedir veya bu problemi nasıl çözebilirim uygulamam gereken adımlar nelerdir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• GPUTEST.png
    GPUTEST.png
    44.7 KB · Görüntüleme: 9

Pomak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bence sadece ekran kartına bağlamamak gerek ramların çalışma frekans ı felan bilgisayarda yapılmış olan ayarlar (güç vs) kasa içi temizlik ekran kartı macununu kontrol edebilirsin fan ayarı ısı kontrolu felan işlemci ısı kontrolü.
Occt yi indirip hepsine tek tek bi teste sokabilirsin 10 15 dk lık testlerdeki sıcaklıklarına bakabilirsin.

KS

NNanya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha öncesinde OCCT ve başka programlarla da testler yaptım ekran kartım yük altında 70 derece civarında işlemcim de aynı şekilde çalışıyor sıcaklıkla ilgili bir problemin olduğunu düşünmüyorum. Direk ekran kartı olarak açmamın sebebi ekte gönderdiğim ekran görüntüsünde diğer parçalarım ortalama ve iyi değerler arasında dolaşırken ekran kartında böyle bir sonuç görmem. Bilgisayar için ise bir de şöyle dene diyebileceğiniz ayarlar varsa deneyebilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri