Ekran Kartım Oyunu Desteklemiyor.

Batuhan Can Erkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekran kartım HD5570 1 GB,  Rust oyununda "grafik donanımına erişim engellendi" ve "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu"  hatası alıyorum bu sorunu ekran kartı değiştirmeden başka nasıl çözebilirim. Driver güncellemesini mi beklemem gerekiyor ya da bu sorunun bu ekran kartından çözülmesi için benim mi iletişime geçmem gerekiyor. Driverlerim güncel.

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Batuhan Can Erkan' Alıntı:
Ekran kartım HD5570 1 GB,  Rust oyununda "grafik donanımına erişim engellendi" ve "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu"  hatası alıyorum bu sorunu ekran kartı değiştirmeden başka nasıl çözebilirim. Driver güncellemesini mi beklemem gerekiyor ya da bu sorunun bu ekran kartından çözülmesi için benim mi iletişime geçmem gerekiyor. Driverlerim güncel.

oyunu Önceden denedin mi aynı olay oluyor muydu ? veya değişiklik yaptın mı ?

KS

Batuhan Can Erkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hüseyin Bütüner' Alıntı:

arada bir bellek write olmadı hatası veriyodu ama genellikle yanıt vermeyi kesti ve grafik donanımına erişim engellendi hatası aldım. hep oluyordu. diğer oyunlarda olmuyor.
başka ekran kartı taktım sorun olmuyor ama o da diğeri gibi performans sağlamıyor ne yapmam gerekiyor.

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hüseyin Bütüner' Alıntı:

arada bir bellek write olmadı hatası veriyodu ama genellikle yanıt vermeyi kesti ve grafik donanımına erişim engellendi hatası aldım. hep oluyordu. diğer oyunlarda olmuyor.
başka ekran kartı taktım sorun olmuyor ama o da diğeri gibi performans sağlamıyor ne yapmam gerekiyor.

Bios u fabrika ayarlarına çek olmaz ise driver ı sil eski sürümü dene olmaz ise  yeni sürümü kur bunlar işe yaramaz ise windows 10 kullanıyorsan son güncellemeyi aldıysan istemi güncellemenin gerisine at buda işe yaramaz ise windows 7 dene 
aynı sorundan bende baya müzdarip olmuştum bende bios sıfırlanınca düzeldi

KS

Batuhan Can Erkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
biosu fabrika ayarına çektim,driveri sildim yeniden yükledim windows 7 den windows 8.1 e geçtim yine aynı.

ramlerde sıkıntı olabilirmi memtest ile yaptığımda hatalar vermişti

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
biosu fabrika ayarına çektim,driveri sildim yeniden yükledim windows 7 den windows 8.1 e geçtim yine aynı.

olabilir dual ram var ise tek tek dene bi belki ramlerin biri bozulmuş olabilir  o.c modda ise normale çek

KS

Batuhan Can Erkan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hüseyin Bütüner' Alıntı:

olabilir dual ram var ise tek tek dene bi belki ramlerin biri bozulmuş olabilir  o.c modda ise normale çek

ramleri tek tek memtest ile taradığımda hiç sıkıntı olmadığını gösterdi ama 4 tane rami de  takıp test edince hata verdi. sorun nedendir acaba
o.c modda değil bu arada

Hüseyin Bütüner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hüseyin Bütüner' Alıntı:

ramleri tek tek memtest ile taradığımda hiç sıkıntı olmadığını gösterdi ama 4 tane rami de  takıp test edince hata verdi. sorun nedendir acaba

anakartın köprüsünde sıkıntı olabilir ram slotlarında sıkıntı olabilir birde chipset driverını kontrol et

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri