Ekran Kartından Gelen Sesler

roka1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,

Arkadaşlar benim bir sıkıntılı durumum var.

Trendyol/incehesap üzerinden tuf 3070ti ekran kartı aldım. neyse kartı sisteme taktim calıstırdım bi sıkıntı yok normal sessiz calısıyor. lakin yük bindirdiğim zaman karta cyberpunk, god of war, witcher 3 gibi oyunlarda anormal ses cıkartmaya basladı. Çok tiz , parazit , ark sesi gibi ciziziziziz , cazır cuzur sesler cıkartiyor, oyunun menusune giriyorum ses kısalıyor veya kayboluyor, oyuna giriyorum ses coğalıyor.

Çok sinir bozucu ve üzücü oldu benim için karti 24 saat kullanamadan , önce trendyolu sonra da asus'u aradim
kartın servis istediğini söylediler ve geri gönderdim, Bu şekilde başına böyle bişi gelen arkadaşlar var mi?, varsa tecrubelerini yazabilirlermi ve
nasıl bir yol izlemeliyim teşekkürler.

Ben yeni kart veya para iadesi istemeyi düşünüyorum.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,001
Coilwhine sesinden bahsediyorsunuz. Bu ses ekran kartının bobinlerinden gelir. Yük altına girince titreşim oluşur ve gerek yüksek, gerek alçak olarak ses yapar. Problem midir? Hayır. Performansa vs etkisi yoktur. Ancak ses olduğu için rahatsız eder.

Şu tarz bir sesten bahsediyorsunuz sanırım değil mi?

KS

roka1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Coilwhine sesinden bahsediyorsunuz. Bu ses ekran kartının bobinlerinden gelir. Yük altına girince titreşim oluşur ve gerek yüksek, gerek alçak olarak ses yapar. Problem midir? Hayır. Performansa vs etkisi yoktur. Ancak ses olduğu için rahatsız eder.

Şu tarz bir sesten bahsediyorsunuz sanırım değil mi?

aynen hocam bu şekilde hatta biraz daha fazla ses. bide sorun cıkmasın diye kaliteli marka seçtim halbuki...

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,001
aynen hocam bu şekilde hatta biraz daha fazla ses. bide sorun cıkmasın diye kaliteli marka seçtim halbuki...

Sorun değil bu dediğim gibi aslında. Beyaz eşya aldınız elektronik parça ondan da ses gelebilir. CoilWhine problem değil. Çalışmasını da engellemiyor. Ses yapıyor yük altında sadece. Bu her ekran kartında başınıza gelebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri