ekran kartını zorlayan bir şey yaptığım zaman bilgisayar donuyor

legendkiller

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Esenlikler , yaklaşık 1 haftadır bilgisayar donmaya başladı ilk başta bu sıkıntıyı dark souls 3 oyununda karşılaştım donmlara vs. olunca oyunu sildim ve başka tarz oyunlara yüklendim. Eso oyununda high ayarlarda 100fps sabit alıyordum birden bire dondu bilgisayar ne ctrl+alt+delete çalıştı ne de ctrl+f4 bilgisayarı alttan kapatmak zorunda kaldım, buna da ya sabır dedim oyunu sildim ve başka oyunlara döndüm derken normalde hiçbir şekilde csde donma olmuyorken bugün 5 adet servere girdim ve 5 serverde de pc dondu, halbuki bunca zaman dark souls ve eso üstüne bindire bindire oynadığım cs hiç donmuyorken bugün itibari ile donmaya başladı. buna da ya sabır dedim ekran kartı sürücüsünü sildim tekrar yükledim olmadı en sonunda sıkıntının tamamen ekran kartından mı değil mi öğreneyim dedim ve stress testini uygulamaya başladım, test açılır açılmaz 1 sn geçmeden bilgisayar dondu :D işlemciyi yorayım dedim işlemci de donma olmadı eğer böyle abudik gubidik sıkıntı çözen , çözebilen arkadaşlar varsa yardımınızı beklerim.

i5 3570 - 500 watt psu (markayı bilmiyorum yazısını koparmışım) - wibtek h61-mx anakart - 1650 super 4gb ekran kartı - 8 gb 1600 mhz gskill ripjaw ram

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri