Ekrana görüntü gelmiyor-Yeni Bilgisayar

kuntakinte

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar yeni bir sistem topladım. dün gece kurulumunu yaptım fakat enteresan şeyler oluyor. bilgisayar çalışıyor fakat ekran görüntü gelmiyor. RAM'lerin yerini değiştiriyorum çalışıyor, tekrar kapatıp açıyorum ekrana gene görüntü gelmiyor. tekrar Ram'leri değitiriyorum görüntü geliyor.

Bios son sürüme güncelledim sorun devam etmekte.

Bu gün ekran kartını ve ram'leri başka (intel sistem) bilgisayara taktım sorunsuz çalışmakta.  sorunun anakart ta olduğunu düşünüyorum . Ne yapmam gerek hangi yolu izlemem gerek :(

işlemci = amd 3800x
anakart = gigabyte x570 ud
ram  = GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z  3600MHz 
ekran kartı = rx 5700xt asus

zurufat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
rkadaşlar bana bir konuda yardım eder misiniz? Sistem topladım düşük FPS alıyorum.
Ekran kartı RTX 2060 6 GB.
İşlemci Ryzen 5 3600 3.6 GHz.
Ankara kart ASRock b 450 m.
RAM XPG DDR 4 3000 MHz 16 GB RAM.
500 GB kingson A2000 yeni nesil SS.
PUBG'de 60 FPS alıyorum. Neden böyle?

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam bilgisayar çalışıyor ve görüntü vermiyor doğru mu anladım ? Siz aslında çoğu şeyi denemişsiniz açıkçası. Başka bir monitörde çalıştırmayı dener misiniz ? Tv'de olur. Bir üyemizin başına geldi bu tarz bir olay. Saçma ama monitör değiştirince sorun düzeldi

KS

kuntakinte

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam bilgisayar çalışıyor ve görüntü vermiyor doğru mu anladım ? Siz aslında çoğu şeyi denemişsiniz açıkçası. Başka bir monitörde çalıştırmayı dener misiniz ? Tv'de olur. Bir üyemizin başına geldi bu tarz bir olay. Saçma ama monitör değiştirince sorun düzeldi

Monitörü aktif olarak kullanıyordum. yeni sistemi topladım direk ona bağladım. onda sorun olacağını sanmıyorum. anakart ve ram arasında bir durum söz konusu yaklşık 12 saattir uğraşıyorum sonuç alamadım . anakartı iade edeceğim. tavsyeniz varmdırı ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri