Ekrana görüntü gelmiyor

Dequless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba ben vatan bilgisayardan bir sistem topladım sistemi eve getirdim tüm paraçalar çalışıyordu ama monitöre görüntü gelmiyordu monitör sinyal yok hatasını veriyordu sorun şu ki eski pcde çalışıyor ama yenisinde olmuyor Vga girişli sistem bileşenleri ise GTX 1660 Süper MSI 560M Pro-E işlemci i5 10400 f acaba Anakart işlemci uyumsuzlugumu diye düşündümde yardımcı olabilir misiniz sistemi acil kullanmak zorundayım (Monitör Vga girişli ekran kartı üzerinde yok anakart üzeri vga girişi var}

Methefor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: Ekrana görüntü gelmiyor

Monitör sinyal yok diyor.
Taktığınız giriş anakart üzerinden ekran kartına mı bağlı kontrol edelim.
Farklı bir monitörde deneme şansınız var ise orda deneyin.
Farklı bir kablo ile deneyin kablonuzda bir sıkıntı olabilir.
Overclock, Temizlik, Taşırken kasanın sert sarsıntıya, darbeye maruz kalması, Voltaj düzensizliği, Baglantı noktalarındaki pinlerin kırılması ezilmesi gibi hasarlar?
Böyle bir şey oldu mu ?

KS

Dequless

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Ekrana görüntü gelmiyor

Methefor' Alıntı:
Overclock, Temizlik, Taşırken kasanın sert sarsıntıya, darbeye maruz kalması, Voltaj düzensizliği, Baglantı noktalarındaki pinlerin kırılması ezilmesi gibi hasarlar?
Böyle bir şey oldu mu ?
1. Dediginizi malesef anlamadım 2. farklı bir monitörde deneme şansım yok 3. kablo degişimine gerek varmı bilmem ama eski pcde hala çalışıyor 4.taşınma sırasında evet biraz sarsıntı yaşandı pin ezilmesine maruz kalacak kadarmı bilmem ama korunaklıydı Yeni aldıgım sistem sorunsuz çalışıyor ekranda öyle ama malesef ekranı takınca ekrana görüntü gelmiyor ama kasa ve monitör çalışır vaziyette

Methefor

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Ekrana görüntü gelmiyor

Dequless' Alıntı:
Methefor' Alıntı:
Böyle bir şey oldu mu ?
1. Dediginizi malesef anlamadım 2. farklı bir monitörde deneme şansım yok 3. kablo degişimine gerek varmı bilmem ama eski pcde hala çalışıyor 4.taşınma sırasında evet biraz sarsıntı yaşandı pin ezilmesine maruz kalacak kadarmı bilmem ama korunaklıydı Yeni aldıgım sistem sorunsuz çalışıyor ekranda öyle ama malesef ekranı takınca ekrana görüntü gelmiyor ama kasa ve monitör çalışır vaziyette

Kasada Anakart üzerinde bir VGA girişi var birde ekran kartında bulunan giriş var bunlardan hangisine bağlı.
kablo değişimi gerek var mı bilmediğim için deneme şansınız var ise başka kablo da denemenizi istedim.
ihtimalleri değerlendirdim yani :)

serdar1796

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Cvp: Ekrana görüntü gelmiyor

Aynısı benim için de geçerliydi. Yeni bir monitör alana kadar. Sizin için ise bir "VGA Dönüştürücü" alıp o şekilde deneyebilirsiniz. Ya da bütçeniz var ise yeni bir monitör alın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri