Soru Ekrandaki Görüntü Bozuk Görünüyor Yada Kendini Kopyalıyor.

utkucanc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. Bir süredir bir sorunla karşılaşıyorum. Ekrandaki görüntüler bozuk görünüyor yada kendini kopyalıyor. İlk gördüğümde ekran kartım ile alakalı bir sorun mu var diye düşündüm fakat bildiğim kadarıyla - yanlışsam düzeltin lütfen- bu tür sorunlar olduğunda ekran görüntüsü aldığında gözükmemesi lazım. Üstelik bu sürekli olan bir olay değil. Hatırladığım kadarıyla hiç bir oyunda karşılaşmadım. Bazı internet sitelerinde ve bazı uygulamalarda (wallpaper engine, notepad++,Brave İnternet Tarayıcısı) karşıma geliyor. Keza bu sitede de benzer bir şekilde sorun yaşıyorum. Ekran görüntülerimi ekliyorum ve sistem özelliklerimi yazıyorum. Tavsiye, fikir yada çözümde yardımcı olabilecek yahut zamanını ayırıp okuyan herkese şimdiden teşekkür ederim.
AMD 5600x
Gigabyte 12gb 3060
16 gb ddr4 2400mhz
500gb ssd + 4 tb hdd
550w 80+ bronze psu

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Ek: Belirtme gereği duydum ilk görselde normal şartlarda sadece tarayıcı açık performans penceresi açık değil aslında tüm ekran bu şekildeydi ama tüm bir ekranın fotoğrafını koyarak görsel ile konuyu kirletmek istemedim

huseyinq

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bilgisayarı güzelce bi formatla sonra driverları güncelle Rami OCCT testine sok ekran kartınıda bi funmark testine tabi tut bi kaç oyunda dene bi sorun çıkacak mı diye gözlemele

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri