Elektrik Arızası Sonrası Pc'im Bozuldu.

Saitgunal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selam, dün mahalledeki trafo arızalandı. (düşük voltaj) Ben bu arızadan haberdar değildim sabah kalktım pcyi açtım kasa geldi ama monitör gelmedi bende kasa power tuşuna basılı tutarak kapattım. 5-6saat sonra trafoyu yaptılar bende pcyi tekrar açtım. 5dk sonra ufak bir patlama sesi geldi PSU gitti. Sizce yalnızca PSU mu gitmiştir yoksa tüm sistem yanmış midir? Yanıtlayanlara teşekkürler. Acaba bilenler birde ne yapmam gerektiğini yazabilir mi?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Öncelikle poweri kontrol etmekte yarar var. Eliniz yatkınsa powerin kablolarını anakrttan ve hdd/ssd den ayırın. Bi ataç veya kablo ile poweri çalıştırmayı deneyin.

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,293
PSU yu kontrol edin öncelikle bakalım bi birde çoklayıcı prize de bakın şu cihazı alıp evdeki sigorta sisteminize entegre edin ki ileride olacak sorunlara engel olsun

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-07-15-20-40-39-494_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-07-15-20-40-39-494_trendyol.com.jpg
    582.5 KB · Görüntüleme: 10
KS

Saitgunal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yanıtlarınız icin çok teşekkürler fakat bilgisayardan pek anlamıyorum. Power tuşuna basınca herhangi birsey olmuyor. PSU'yu da çıkarıp takmak benim için çok zor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
O zaman ,maalesef ,daha basit ,yapabileceğiniz,herhangi bi husus yok .Bi bilgisayarcıya götürün.

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Arkadaşlar yanıtlarınız icin çok teşekkürler fakat bilgisayardan pek anlamıyorum. Power tuşuna basınca herhangi birsey olmuyor. PSU'yu da çıkarıp takmak benim için çok zor
Elektrik dağıtım şirketiyle iletişime geçip durumu bildirin. İnceleyip hasarı karşılıyorlar.

Örnek olarak Başkent Elektrik sitesinden atıyorum. Sizin ki hangisiyse onu arayıp aynı şekilde ulaşabilirsin.

Alpoky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim aynı durumdan anakart yanmıştı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri