Yardım Erkek Çocuk Kaç Yaşına Kadar Yetim Aylığı Alabilir?

Mersy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Lise son sınıf kişi 18 yaşına kadar yetim aylığı alabilir yazıyor, 1 yıl okumayıp mezuna bırakıp üniversite kazanırsa o 1 yıl içinde yetim aylığı kesilir mi veya nereden öğrenebilirim? Kesilirse ne yapmak gerekir dershane falan yazılıyor gözükse devam eder mi ?

doktor123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
18 yaşına kadar devam eder sonrasında kesilir fakat üniversite okumaya devam ederse maaş yatmaya devam eder

KS

Mersy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
18 yaşına kadar devam eder sonrasında kesilir fakat üniversite okumaya devam ederse maaş yatmaya devam eder
Hocam 1 yıl ara verip üniye başlasam tekrar yatarım mi 25 yaşına kadar? Kesilmemesi için 1 yıl içinde yapılabilecek bir şey var mı

doktor123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam 1 yıl ara verip üniye başlasam tekrar yatarım mi 25 yaşına kadar? Kesilmemesi için 1 yıl içinde yapılabilecek bir şey var mı
o kadar detaylı bilmiyorumda varsa bi aile avukatınız falan ondan daha doğru bilgi alabilirsin

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Yetim maaşı örgün eğitim aldığın sürece yaş 25e kadar devam eder.Erkek çocukları 25inden sonra bu tarz şeyler kesiliyor.Yazın örgün eğitim olmadığı zamanlar 3 ay o para birikir örgün eğitime başladığın zaman yetim maaşı alacağında toplam 4 aylık maaş yatar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri