Öneri Ethernet Çoklayıcı Önerisi

Xeno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba Modemde 4 port var hepsi kullanılıyor bu ürünü alacağım ama daha iyisi var mı bu fiyat bandında kararsızım önerilerinizi bekliyorum

TP-Link TL-SG105E, 5-Port 10/100/1000 Mbps Gigabit Easy Smart Switch

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Merhaba Modemde 4 port var hepsi kullanılıyor bu ürünü alacağım ama daha iyisi var mı bu fiyat bandında kararsızım önerilerinizi bekliyorum

Bu da tercih edilebilir. Genel olarak tp-link ürünlerinde sorun yaşamazsınız. Ürünü kullanıyorum, üstteki 100mbpsliği de kullandım, modemden bölecekseniz gigabit daha iyi olur.

KS

Xeno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bunuda gördüm ama interneti 1000 mbps çıkarma ihtimalim var ileriye dönük birşey olsun istedim

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,220
Modem modeli nedir bütün portları kullanıyorum dediniz daha ne kadar takacaksiniz modemin işlemcisi kaldırabilecek mı çok fazla ısınırsa performans düşüşü olur hızlar düşer vs

KS

Xeno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bunuda gördüm ama interneti 1000 mbps çıkarma ihtimalim var ileriye dönük birşey
Modem modeli nedir bütün portları kullanıyorum dediniz daha ne kadar takacaksiniz modemin işlemcisi kaldırabilecek mı çok fazla ısınırsa performans düşüşü olur hızlar düşer vs

modem bu hocam​

Bu da tercih edilebilir. Genel olarak tp-link ürünlerinde sorun yaşamazsınız. Ürünü kullanıyorum, üstteki 100mbpsliği de kullandım, modemden bölecekseniz gigabit daha iyi olur.

evet modemden bölecem

Tolga Ersoy

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
61

Bunda mantık şumu hocam etherneti buna takıyosunuz, örnek veriyorum 2 pc ye burdan ethernet çekebiliyosunuz, öyle mi?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Bunda mantık şumu hocam etherneti buna takıyosunuz, örnek veriyorum 2 pc ye burdan ethernet çekebiliyosunuz, öyle mi?
100 mbps internet var dersek 1. girişten internet giriyor, diğer 4 porta bağlı 4 cihaza 25 mbps eşit olarak dağıtılıyor.

Bunuda gördüm ama interneti 1000 mbps çıkarma ihtimalim var ileriye dönük birşey

modem bu hocam​

evet modemden bölecem

Modemden dolayı sorun olacağını düşünmüyorum sonuçta bağlı olan cihazlar aynı anda çalışmayacaktır. Attığım ürün yeterli olur. Bir farklı modeli daha var karşılaşırsanız bir farkı yok hangisi uygunsa tercih edebilirsiniz.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
He anladım aynı hızı alamıyoruz yani dağıtınc
Kullanıma göre dağıtıyor, bir cihaz indirme yaparken, diğer cihaz Google da geziniyorsa, indirme yapan daha çok internet çekiyor. Bir nebze akıllı switchler. Öncelik veriyor. Ama tabiki hız bölünüyor, hepsinden aynı anda tam hız alınmıyor.

Tolga Ersoy

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
61
Kullanıma göre dağıtıyor, bir cihaz indirme yaparken, diğer cihaz Google da geziniyorsa, indirme yapan daha çok internet çekiyor. Bir nebze akıllı switchler. Öncelik veriyor. Ama tabiki hız bölünüyor, hepsinden aynı anda tam hız alınmıyor.
Anladım hocam teşekkür ederim bilgi için.

KS

Xeno

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam şimdi hangisi daha mantıklı olur tüm pcler açık 7/24

TP-Link TL-SG1005D, 5-Port 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet Switch

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Hocam şimdi hangisi daha mantıklı olur tüm pcler açık 7/24

TP-Link TL-SG1005D, 5-Port 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet Switch

Bildirim gelmemiş görmemişim almışsınızdır, öyle bir durumda alttaki daha sağlıklı olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri